پشتیبان چیست؟
رایانش ابری, مقالات

پشتیبان چیست؟

پشتیبان در یک کلام یک Cloud Storage یا به فارسی روان یک ذخیره‌سازابری است. معماری ابری سرورها و ابزارهای ایجاد شده مبتنی بر فن‌آوری‌های رایانش‌ابری این امکان را برای پشتیبان فراهم کرده است که با کمترین هزینه ممکن،  خدمات ذخیره‌سازی داده و فایل  را برای کاربران خود ایجاد کند.

چرا پشتیبان امن‌تر پایدارترو ارزان‌تر است؟

 

ساختار و معماری ابری سرورها و تکنولوژی‌های  پیشرفته رایانش‌ابری که در پشتیبان بکار گرفته شده اند هزینه‌های نگهداری سرورها و ارائه خدمات به مشتریان را بسیار بسیار پایین آورده است. این فناوری‌ها، نیاز به سیستم‌های سرور متداولِ همیشه روشن و فعالِ پشت برنامه را از بین می‌برد. در پشتیبان بی‌نهایت ابر یا ابرافزار آماده به کار وجود دارند که تا فراخوانی نشوند شروع به کار نمی‌کنند و درنتیجه هزینه‌ای برای پشتیبان و کاربر پشتیبان ندارند. و پشتیبان  می‌تواند در شرایط مختلف، تا بی‌نهایت هزینه‌های عملیاتی و پیچیدگی را کاهش دهد.

فن‌آوری‌های بی‌نظیر بکار گرفته شده در پشتیبان امنیت داده‌ها و فایل‌های شما را صددرصد تضمین می‌کند. شما از هر مکان و در هر زمانی در سریع ترین زمان ممکن به داده‌های خود دسترسی خواهید داشت. نسخه‌های متعددی از داده‌های شما در ابرپشتیبان به صورت کدگذاری شده ذخیره می‌شود و فقط شما تصمیم گیرنده‌ی اصلی در رابطه با داده‌ها و فایل‌هایتان خواهید بود.

ابزارهای موجود در پشتیبان به شما این امکان را می‌دهد تا در امنیت کامل فایل‌های خود را در یک‌جا و همیشه در دسترس خود داشته باشید.

poshtiban-cloud-storage-02
بی دغدغه منتشر کنید

 

در پشتیبان امکان اشتراک‌گذاری و عمومی کردن فایل‌ها  برای کاربران وجود دارد. بدین‌ترتیب علاوه‌بر ذخیره‌سازی و حفظ و نگهداری از داده‌ها و فایل‌هایتان می‌توانید آنها را در وب‌سایت‌تان و شبکه‌های اجتماعی هم منتشر کنید.

واحدهای ذخیره‌سازی در پشتیبان مانند هاردِ سیستمِ شخصی شما  از تعداد نامحدودی پارتیشن تشکیل می‌شود. شما این امکان را دارید تا دامنه یا زیر دامنه خود را بر روی پارتیشن‌تان تنظیم کنید. با این کار فایل‌هایی که منتشر می‌کنید کاملا تحت نام شما و برند شما منتشر خواهند شد. اگر صاحب کسب‌وکار هستید با این کار ارزش کسب وکار شما افزوده می‌شود.

پشتیبان هم هارد اکسترنال شما است و هم سرویس فایل هاستینگ ارزان قیمت و امن شما. هم می‌توانید فایل‌های مهم خود و سازمان‌تان را در پشتیبان نگهداری کنید و هم فایل‌های وب‌سایت‌تان را از روی سرورهای ابری پشتیبان برای کاربران‌تان منتشر کنید.

می‌توانید در خصوصی‌ترین حالت ممکن فایل‌ها و داده‌هایتان را نگهداری کنید یا برای دوستانتان ارسال کنید و یا فایل‌های تصاویر یا محصولات دانلودی وب‌سایت و کسب‌وکار اینترنتی خود را به جای نگهداری بر روی هاست میزبانی اصلی سایت، بر روی پارتیشن‌های پشتیبان نگهداری و منتشر کنید.

افزونه‌ای برای وردپرسی‌ها

پشتیبان یک افزونه وردپرس اختصاصی هم دارد که کار وب‌سایت‌های وردپرسی را برای نگهداری فایل هایشان یا پشتیبان گیری از داده های وب‌سایت و یا فروش فایل از طریق وردپرس، بسیار بسیار آسان کرده است. با افزونه وردپرس پشتیبان می‌توانید مستقیم و از طریق بخش افزودن پرونده چندرسانه ای فایل‌ها را بارگذاری  و در سرویس ذخیره‌سازابری پشتیبان ذخیره‌سازی کنید.

پشتیبان، همیشه پشتیبان شما خواهد بود. پشتیبان ابرها را از فراز آسمان فرا می‌خواند و همین‌جا برروی زمین در کنار شما و پشتیبان شما ست.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید