پشتیبان چیست؟

پشتیبان چیست

پشتیبان در یک کلام یک Cloud Storage یا به فارسی روان یک ذخیره‌سازابری است. معماری ابری سرورها و ابزارهای ایجاد شده مبتنی بر فناوری‌های رایانش‌ابری این امکان را برای پشتیبان فراهم کرده است که با کمترین هزینه ممکن،  خدمات ذخیره‌سازی داده و فایل  را برای کاربران خود ایجاد کند.

چرا پشتیبان امن‌تر پایدارترو ارزان‌تر است؟

ساختار و معماری ابری سرورها و تکنولوژی‌های  پیشرفته رایانش‌ابری که در پشتیبان بکار گرفته شده اند هزینه‌های نگهداری سرورها و ارائه خدمات به مشتریان را بسیار بسیار پایین آورده است. این فناوری‌ها، نیاز به سیستم‌های سرور متداولِ همیشه روشن و فعالِ پشت برنامه را از بین می‌برد. در پشتیبان بی‌نهایت ابر یا ابرافزار آماده به کار وجود دارند که تا فراخوانی نشوند شروع به کار نمی‌کنند و درنتیجه هزینه‌ای برای پشتیبان و کاربر پشتیبان ندارند. و پشتیبان  می‌تواند در شرایط مختلف، تا بی‌نهایت هزینه‌های عملیاتی و پیچیدگی را کاهش دهد.

فناوری‌های بی‌نظیر بکار گرفته شده در پشتیبان امنیت و ماندگاری داده‌ها و فایل‌های شما را صددرصد تضمین می‌کند. شما از هر مکان و در هر زمانی در سریع ترین زمان ممکن به داده‌های خود دسترسی خواهید داشت. نسخه‌های متعددی از داده‌های شما در ابرپشتیبان به صورت کدگذاری شده ذخیره می‌شود و فقط شما تصمیم گیرنده‌ی اصلی در رابطه با داده‌ها و فایل‌هایتان خواهید بود.

ابزارهای موجود در پشتیبان به شما این امکان را می‌دهد تا در امنیت کامل فایل‌های خود را در یک‌جا و همیشه در دسترس خود داشته باشید.

بی دغدغه منتشر کنید

در پشتیبان امکان اشتراک‌گذاری و عمومی کردن فایل‌ها  برای کاربران وجود دارد. بدین‌ترتیب علاوه‌بر ذخیره‌سازی و حفظ و نگهداری از داده‌ها و فایل‌هایتان می‌توانید آنها را در وب‌سایت‌تان و شبکه‌های اجتماعی هم منتشر کنید.

واحدهای ذخیره‌سازی در پشتیبان مانند هاردِ سیستمِ شخصی شما  از تعداد نامحدودی پارتیشن تشکیل می‌شود. شما این امکان را دارید تا دامنه یا زیر دامنه خود را بر روی پارتیشن‌ حرفه‌ای تان تنظیم کنید. با این کار فایل‌هایی که منتشر می‌کنید کاملا تحت نام شما و برند شما منتشر خواهند شد. اگر صاحب کسب‌وکار هستید با این کار ارزش کسب وکار شما افزوده می‌شود.

پشتیبان هم هارد اکسترنال شما است و هم سرویس فایل هاستینگ ارزان قیمت و امن شما. هم می‌توانید فایل‌های مهم خود و سازمان‌تان را در پشتیبان نگهداری کنید و هم فایل‌های وب‌سایت‌تان را از روی سرورهای ابری پشتیبان برای کاربران‌تان منتشر کنید.

می‌توانید در خصوصی‌ترین حالت ممکن فایل‌ها و داده‌هایتان را نگهداری کنید و پارتیشن شخصی خودتان را داشته باشید. می‌توایند فایلهای خود را برای دوستانتان ارسال کنید و یا فایل‌های تصاویر یا محصولات دانلودی وب‌سایت و کسب‌وکار اینترنتی خود را به جای نگهداری بر روی هاست میزبانی اصلی سایت، بر روی پارتیشن‌های حرفه ای پشتیبان نگهداری و منتشر کنید.

افزونه‌ای برای وردپرسی‌ها

پشتیبان یک افزونه وردپرس اختصاصی هم دارد که کار وب‌سایت‌های وردپرسی را برای نگهداری فایل هایشان یا پشتیبان گیری از داده های وب‌سایت و یا فروش فایل از طریق وردپرس و ووکامرس، بسیار بسیار آسان کرده است. با افزونه وردپرس پشتیبان می‌توانید مستقیم و از طریق بخش افزودن پرونده چندرسانه ای فایل‌ها را بارگذاری  و در سرویس ذخیره‌سازابری پشتیبان ذخیره‌سازی کنید.

لینک مستقیم دانلود، لینک مخفی و اشتراک‌گذاری بین‌کاربران پشتیبان

برای اشتراک‌گذاری فایل‌های ذخیره شده در پشتیبان، در پارتیشن رایگان و پارتیشن شخصی، امکان لینک مخفی زمان‌دار و اشتراک گذاری بین کاربران پشتیبان وجود دارد.

در پارتیشن رایگان و پارتیشن شخصی امکان ایجاد لینک مستقیم دانلود برای فایل ها وجود ندارد، برای این که فایل های خود را برای دیگران ارسال کنید می‌توانید در پنل وب لینک مخفی فایل را ایجاد کنید و با تعیین زمان فعال بودن لینک لینک دانلود فایل را برای کاربر ارسال کنید. پس از زمان تعیین شده توسط شما لینک دانلود دیگر کار نخواهد کرد بدین ترتیب خیال شما از بابت منتشر شدن لینک دانلود فایل تان در پارتیشن رایگان یا پارتیشن شخصی آسوده خواهد بود.

همچنین می‌توانید با استفاده از گزینه  اشتراک‌گذازی   که در منوی مقابل هر فایل و هر پوشه وجوید دارد لینک اشتراک گذاری ایجاد کنید. کاربر مخاطب شما با کلیک بر روی لینک اشتراک‌گذاری وارد صفحه مربوط به فایل شده و مشخصات فایل و اشتراک گذارنده را مشاهده خواهد کرد و با کلیک بر روی دکمه دریافت یک نسخه از فایل یا پوشه در اکانت پشتیبان او در کسری از ثانیه ایجاد خواهد شد. در صورتی که اکانت پشتیبان نداشته باشد ابتدا ثبت نام خواهد کرد و پس از آن امکان دریافت فایل یا پوشه را خواهد داشت.

در پارتیشن حرفه ای علاوه بر امکان ساخت لینک دانلود مخفی و اشتراک گذاری بین کاربران پشتیبان امکان ایجاد لینک مستقیم فایل ها را نیز خواهید داشت. بدین ترتیب با استفاده از پنل وب یا API پشتیبان می‌توانید فایل های خود را در وب سایت تان یا شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

دسترسی پذیری همه جانبه

در پشتیبان، برای این که از هر کجا و در هر زمان به فایل‌ها و داده های خوددسترسی داشته باشید، ابزار های مختلفی برای کاربران توسعه داده شده است و مرتبا در حال بهبود کارکردها و به روزرسانی‌های جدید برای افزایش کیفیت و سطح دسترسی‌پذیری کاربران هستیم.

پنل وب

نرم‌افزار تحت وب مدیریت فایل پشتیبان یا پنل وب پشتیبان همه‌ی امکانات و دسترسی های مورد نیاز شما را برای داشتن یک تجربه‌ی کاربری دلپذیر در مدیریت، ذخیره‌سازی و اشتراک‌گذاری فایل‌های شما می‌اورد. در پنل وب می‌توانید پارتیشن های ذخیره‌سازی جدید بسازید و آمار و تغییرات و دسته بندی فایل ها را مدیریت و مانیتور کنید.

اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن موبایل پشتیبان فعلن در نسخه بتا برای کاربران اندروید موبایل آماده استفاده شده است. که امکانات مورد نیاز کاربران برای ذخیره سازی فایل های گوشی تلفن همراه و اشتراک گذاری فایل‌ها را فراهم می اورد.

واسط خط فرمان

برای یک تعامل حرفه ای تر با پشتیبان و برای کاربران حرفه‌ای با واسط خط فرمان پشتیبان، Poshtiban Cli به اکانت پشتیبان خود یا فقط به یک پارتیشن خاص متصل شده و عملیلت کپی، دانلود انتقال یا بک آپ گیری رای روی سیستم عامل های مختلف مدیریت کنید.

REST API

تمامی امکانات پشتیبان از طریق API پشتیبان با استاندارد REST در اختیار برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم‌افزار قرار گرفته تا با اتصال به به اکانت و پارتیشن های ذخیره سازی امکانات متنوع پشتیبان را شخصی سازی کنند و بهترین بازدهی را بر روی اپلیکیشن و یا وب سایت خود داشته باشند.

زیرساخت فراهمگرای و پلتفرم ابری پشتیبان

تمامی امکانات و ابزارهای مدیریت و ذخیره‌سازی فایل پشتیبان بر روی یک پلتفرم ابری و زیرساخت فراهمگرا (Hyper-Converged) ابری پیاده سازی شده است. این زیرساخت فراهمگرا و پلتفرم ابری در پشتیبان به صورت یک محصول مستقل تعریف شده و می‌تواند با استقرار در شبکه فناوری اطلاعات سازمان و شرکت‌های بزرگ هزینه های مدیریت زیرساخت و فرایند های گردش داده در سازمان‌ها و شرکت‌های فناور را متحول و بهینه کند.