انتقال فایل‌های گوگل درایو به فضای ابری پشتیبان

google drive integration

یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین سرویس‌های رایگان ذخیره سازی فایل سرویس گوگل درایو است. به خاطر محبوبیتی که سرویس های گوگل دارند و همین طور وجود ابزارهای گوگل اسلاید و گوگل شیت، درایو گوگل محبوبیت زیادی بین کاربران ایرانی دارد. با استفاده از آپلودر جدید پشتیبان، Uppy به راحتی می‌توانید به اکانت گوگل درایو خود متصل شده و انتخاب کنید کدام فایل به فضای ذخیره سازی ابری پشتیبان منتقل شود.

انتقال فایل از گوگل درایو به فضای ابری پشتیبان

همان طور که می‌دانید فایل‌های شما در گوگل درایو لینک مستقیم دانلود ندارند. بنابراین نمی‌توانید از ابزار ریموت برای آپلود فایل‌هایی که بر روی این سرویس دارید استفاده کنید. برای این که فایلی را از GoogleDrive به پارتیشن خودتان در سایت پشتیبان منتقل کنید نیازی نیست آنرا روی سیستم خودتان دانلود کنید. مراحل زیر را انجام دهید:

  • در پنل وب پشتیبان وارد پارتیشن مورد نظر تون بشید.
  • مطمئن بشید پارتیشن شما فضای کافی برای انتقال فایل های شما داشته باشه.
  • در بالای لیست فایل های روی دکمه‌ی آپلود فایل جدید در فضای ابری پشتیبان کلیک کنید و گزینه آپلود فایل جدید را کلیک کنید تا پنجره ابزار آپلود باز شود.
  • در ابزارآپلود روی گزینه‌ی google drive  کلیک کنید. و سپس روی دکمه‌ی connect to google drive کلیک کنید تا وارد محیط خود سایت گوگل درایو شوید و اتصال آن به پشتیبان را تایید کنید.
  • اگر از مرورگر کروم استفاده می‌کنید یا در اکانت گوگل خود لاگین هستید می‌توانید انتخاب کنید با همان اکانت یا اکانت های دیگری وارد گوگل درایو شوید. با این ترتیب شما فقط اتصال گوگل درایو را به درگاه پشتیبان تایید می‌کنید. این کار در امنیت کامل و تحت استاندارد خود گوگل انجام می‌شود.
  • بعد از log in ممکن است چون برای بار اول گوگل درایو خود را به پشتیبان متصل می‌کنید به شما هشداری داده شود و همین طور برای شما ایمیلی از طرف گوگل ارسال خواهد شد. پس از تایید به پشتیبان و ابزار آپلود برمی‌گردید و لیست پوشه‌ها و فایل‌های خود در گوگل درایو را مشاهده می‌کنید.
  • پس از انتخاب فایل مورد نظر روی دکمه ی select  کلیک کنید :
google drive to poshtiban
  • پس از انتخاب فایل‌ها و کلیک روی دکمه ی select  فایل هایی که انتخاب کردید یک بار دیگه نشون داده میشن و بالا سمت راست گزینه ی add more هم وجود داره که می‌تونید به مرحله قبل برگردید. حالا روی دکمه Upload  کلیک کنید تا فایل‌ها تون از گوگل درایو دانلود بشن و در پارتیشن و همان مسیری که پیش از این بودید ذخیره شوند.

برای انتقال فایل‌ها از دراپ باکس هم می‌توانید به همین ترتیب از ابزار آپلودر پشتیبان و گزینه Dropbox در پشتیبان استفاده کنید.