آموزش دانلود فایل‌های دراپ‌باکس و ریموت دانلود به فضای ابری پشتیبان

سرویس دراپ باکس یکی از معروف ترین سرویس دهندگان ذخیره سازی فایل هست و یکی از شبیه ترین سرویس‌های خارجی به ذخیره ساز ابری پشتیبان. دراپ‌باکس هم مثل گوگل درایو طرفدارها و استفاده کننده‌های زیادی در ایران داره. ممکنه شما هم فایل‌هایی روی این سرویس ابری داشته باشید یا باهاتون به اشتراک گذاشته بشه که نیاز داشته باشید اونها رو به پارتیشن‌های پشتیبان خودتون منتقل کنید. در این پست به شما یک راه کار ساده و سریع برای انتقال فایل‌های خودتون از دراپ باکس به پشتیبان رو آموزش میدیم.

انتقال فایل‌های خودتون از اکانت Dropbox به فضای ذخیره‌سازابری پشتیبان

در پشتیبان می‌توانید از منابع مختلفی فایل‌ها را با لینک مستقیم عمومی به پشتیبان خودتان منتقل کنید. با استفاده از گزینه ریموت آپلود در پارتیشن پشتیبان. اما سرویس هایی مثل دراپ باکس و گوگل درایو لیک مستقیمی برای ریموت کردن فایل‌ها در اختیار شما قرار نمی دهند.

برای انتقال فایل‌های دراپ باکس به راحتی با استفاده از ابزار آپلود پشتیبان فایل هاتون رو منتقل می‌کنید.

  • وارد پارتیشن مورد نظرتون بشید.
  • مطمئن بشید که پاراتیشن به اندازه ی فایل/فایل‌هایی که می‌خواهید منتقل کنید فضا داشته باشد.
  • در بالای لیست فایل‌ها دکمه‌ی آپلود فایل جدید در فضای ابری پشتیبانرو کلیک کنید و گزینه آپلود فایل جدید را انتخاب کنید تا پنجره ابزار آپلود باز شود.
  • گزینه‌ی Dropbox رو انتخاب کنید.
  • روی دکمه Connect to Dropbox کلیک کنید تا وارد محیط خود سایت دارپ باکس بشید.
link deopbox to poshtiban cloud storage
  • پس از sign in در اکانت دراپ باکس تون ممکن هست چون برای اولین بار دارید به پشتیبان متصل میشید بهتون پیامی دوباره بده و حتما براتون ایمیل میاد که شما اکانت دراپ باکس‌تون رو به یک سرویس متصل کرده اید. حتما می‌دونید این اتصال تحت استاندارد خود دراپ باکس هست و بسیار امن هست.
  • بعد از ورود به اکانت دراپ باکس به پشتیبان و محیط ابزار آپلود برگردانده می شوید و لیست پوشه ها و فایل‌های دراپ باکس تون در محیط آپلودر به شما نشان داده میشه.
انتقال فایل های از دراپ باکس
  • پوشه ها و فایل هایی که میخواهید به پشتیبان منتقل کنید رو انتخاب کنید(با کلیک روی چک باکس کنار هر فایل و پوشه) و روی دکمه select پایین صفحه کلیک کنید.
  • پس از انتخاب فایلها و کلیک روی دکمه ی select  فایل هایی که انتخاب کردید یک بار دیگه نشون داده میشن و بالا سمت راست گزینه ی add more هم وجود داره که میتونید به مرحله قبل برگردید. حالا روی دکمه Upload  کلیک کنید تا فایل ها تون از دراپ باکس دانلود بشن و در پارتیشن و همان مسیری که قرار داشتید قرار بگیرند.

برای انتقال فایل‌ها از گوگل درایو هم از ابزار آپلود پشتیبان و گزینه Google Drive به همین ترتیب استفاده کنید.