عمومی کردن فایل و پوشه

عمومی کردن پوشه در پارتیشن حرفه‌ای، Directory Listing #

واضح است که خصوصی بودن فایل‌ها راه‌کار بهتری برای ذخیره‌سازی فایل‌ها و داده‌هاست ولی زمانی هم نیاز داریم که فایل‌هایمان عمومی باشند. در فضای ابری بر روی پارتیشن‌های حرفه‌ای این انتخاب را دارید که فایل‌های خود را عمومی کنید و لینک دانلود مستقیم و دائمی برای آنها داشته باشید. اما ممکن است بخواهید تمامی فایل های داخل یک پوشه را عمومی کنید یا بخواهید به جای ارسال لینک دانلود تک تک فایل ها برای مخاطب خود فقط یک لینک از پوشه ایجاد کنید که مخاطب شما بتواند تمامی فایل‌ها و پوشه‌های داخل آن را مشاهده کرده و به دلخواه خود آنها را دانلود کند.

با عمومی کردن یک پوشه در پارتیشن حرفه‌ای پشتیبان تمامی فایل‌ها و پوشه‌های داخل آن عمومی خواهند شد و و مسیر پوشه‌ی شما به صورت یک آدرس اینترنتی در دسترس خواهد بود.

در داشبورد پشتیبان روی پوشه موردنظر خود کلیک کنید و گزینه عمومی کردن را انتخاب کنید:

روی علامت لینک  که در مقابل پوشه ظاهر می‌شود کلیک کنید تا آدرس پوشه در کلیپ بورد شما ذخیره شود. آدرس پوشه را می‌توانید در آدرس بار مرورگر وارد کنید یا آن را برای دیگران ارسال کنید. لیست فایل‌ها و پوشه‌های داخل آن برای هر کسی که به این آدرس دسترسی داشته باشد در دسترس خواهد بود.

با خصوصی کردن پوشه همه‌ی فایل‌ها و پوشه‌های داخل آن خصوصی خواهند شد. توجه داشته باشید پوشه‌هایی که از طریق API یا از ظریق افزونه وردپرس پشتیبان ایجاد کرده‌اید را از این طریق عمومی یا خصوصی نکنید.

عمومی کردن یک فایل #

فایل‌های روی پارتیشن حرفه‌ای و پارتیشن S3 می‌توانند عمومی باشند و لینک دانلود مستقیم دائمی داشته باشند تا بتوانید فایل ها را در صفحات وب سایت‌تان استفاده کنید.

برای عمومی کردن فایل‌ها کافیست وارد پارتیشن حرفه‌ای  تان شوید روی فایل مورد نظرتان راست کلیک کنید و گزینه ی «عمومی کردن» را کلیک کنید:

ساخت لینک مستقیم فایل ها

وقتی فایلی را عمومی می‌کنید علامت  در مقابل آن ظاهر می‌شود. روی  کلیک کنید تا  نمایش داده شود و لینک مستقیم فایل در کلیپ بورد شما ذخیره شود.

خصوصی کردن فایل‌ها و پوشه‌ها #

با خصوصی کردن فایل یا پوشه لینک مستقیم دانلود فایل و لینک عمومی پوشه (به همراه تمامی فایل ها و پوشهای داخل آن) به خالت خصوصی (private) در خواهد آمد و از کار خواهد افتاد. با این کار لینک دانلودی که در اختیار مخاطب خود قرار داده‌اید دیگر قابلیت دانلود یا مشاهده فایل‌ها را نخواهد داشت.

برای خصوصی کردن فایل یا پوشه کافیست روی فایل یا پوشه‌ای که پیش از این عمومی شده است راست کلیک کرده و گزینه خصوصی کردن را کلیک کنید:

با خصوصی شدن فایل یا پوشه علامت مقابل آن نیز دیگر نمایش داده نخواهد شد.

آپلود خودکار فایل به صورت عمومی #

در صورتی که در پروفایل داشبورد پشتیبان گزینه ی «آپلود خودکار فایل‌ها به صورت عمومی» را فعال کرده باشید. هر فایلی که پس از آن آپلود می‌کنید در وضعیت عمومی خواهد بود.