سرویس ذخیره‌ساز ابری پشتیبان چگونه به کسب‌وکار شما کمک می‌کند؟

رایانش ابری

سرویس‌های ابری یا خدمات cloud computing  انواع مختلفی دارند که در سه نوع اصلی دسته بندی می‌شوند. سرویس‌های ذخیره‌سازابری یا cloud storage یکی از این دسته‌های اصلی هستند. اگر از خدمات گوگل مانند Gmail یا گوگل درایو استفاده می‌کنید شما در حال استفاده از خدمات ابری هستید. استفاده از سرویس های پردازش ابری علاوه بر این که هزینه استفاده‌کنندگان خدمات تحت وب را کاهش می‌دهد، امنیت و سرعت تبادل داده‌ها و دسترس‌پذیر بودن داده‌ها را هم با درصد بسیار بالاتری تضمین می‌کند.

شاید جنبه ابری بودن سرویس‌ها برای مشتریان عادی سرویس‌های اینترنتی جلب توجه نکند. و شاید برخی از سرویس‌دهنده‌گان فقط از عنوان “ابر” یا پرواز با آنها را برای بازاریابی محصولات شان استفاده کنند. اما استفاده از پردازش ابری برای شرکت‌ها و ارائه‌کنندگان خدمات مبتنی بر وب بسیار بسیار بیشتر از مشتریان این خدمات اهمیت پیدا کرده است. و بعد از آن این اهمیت و اطمینان است که از طرف سرویس‌دهندگان به مشتریان انتقال پیدا می‌کند. بنابراین صرف چسباندن عنوان ابر به خدمات تضمین کننده‌ی کیفیت سرویس‌ها نخواهد بود.

به عنوان یک مشتری این نکته که شما از یک سرویس ذخیره‌سازابری استفاده می‌کنید بسیار کم‌اهمیت‌تر است تا این که شما اطمینان داشته باشید داده‌ها و فایل‌های شما صددرصد امن است و از همه جا و به راحتی به داده‌ها و دیتای ذخیره شده‌ی خود دسترسی دارید. بنابراین صرفا ذخیره‌کردن داده‌ها و فایل‌هایتان در یک سرویس ذخیره‌سازابری کمکی به شما نخواهد کرد. شما باید مطمئن باشید که به این اطلاعات دسترسی همیشگی دارید و با بیشترین سرعت و از هرمکانی امکان مرور و پردازش داده‌های خود را خواهید داشت.

امروزه با گسترش همه جانبه دنیای دیجیتال، شاهد انتقال کسب‌وکارها، مبادلات و حتی روابط انسانی به شبکه جهانی وب هستیم. این پدیده حجم عظیمی از داده را بوجود آورده که روی سرورهای مختلف در اقصی نقاط جهان در حال ذخیره شدن هستند. تقریبا همه می‌دانیم که این داده‌ها بر روی جایگاه‌های فیزیکی ذخیره می‌شوند به نام “هارد”.

هاردها وظیفه اصلی ذخیره‌سازی داده‌ها در سرورها و دیتاسنترها را بر عهده دارند. خطر همین جاست که هاردها هم ذخیره‌سازهای مطمئنی نیستند. داده‌های ما که به مدد تکنولوژی بر روی لایه‌های نازک ورق فلزی ذخیره می‌شوند‌، نسبت به سیصد سال پیش که کاغذ تنها مخزن نگهداری دانش انسان بود بسیار مطمئن تر و قابل اتکاتر و سریع‌تر هستند. اما همان طور که گفتیم هارد‌ها هم موجودات قابل اطمینانی نیستند.  راه‌حل‌های دنیای دیجیتال همیشه خیلی سریع از راه می‌رسند. در این روزها با این که همچنان داده‌ها و فایل‌های دیجیتال بر روی هاردها ذخیره می‌شوند ولی معماری و ساختار جدید با توجه به تکنولوژی های جدید برنامه‌نویسی به کمک ما امده اند تا دیگر نگرانی بابت خرابی و صدمات فیزیکی هاردهای ذخیره‌کننده داده‌ها نداشته باشیم.

پردازش ابری و ذخیره‌سازی داده‌ها در ابرهای سرورهای مختلف، هم در دسترس بودن داده‌ها را با سرعت زیاد تضمین می‌کند و هم با توجه به ذخیره‌سازی چندگانه و  عدم تمرکز داده‌ها و سرویس‌ها در یک سرور یا دیستاسنتر امکان از بین رفتن داده‌ها و فایل‌ها به صفر نزدیک شده است.

خدمات ذخیره‌ساز ابری پشتیبان با استفاده از به‌روزترین و جدیدترین تکنولوژی‌های پردازش ابری، امینت، سرعت و دسترس‌پذیری داده‌های شما را تضمین می‌کند.

شما به عنوان یک صاحب کسب‌وکار با استفاده از خدمات ذخیره‌ساز ابری پشتیبان می‌توانید با صرفه‌جویی فوق‌العاده در هزینه‌های نگهداری فایل‌ها از خدمات ویژه سرویس‌های پشتیبان برای حضور بهتر در شبکه جهانی وب و ارتباط با مشتریان تان استفاده نمایید. همه‌ی ابزار‌ها و خدمات مورد نیاز وب مستران و صاحبان کسب‌وکار برای شما در پشتیبان در نظر گرفته شده است و با توسعه سرویس‌ها، شما در کنار پشتیبان، رشد و توسعه کسب‌وکار خود را تجربه خواهید کرد.

اگر برای ذخیره سازی فایل ها و داده های خصوصی یا عمومی شده سازمان و وب سایت خود دچار دردسر و کمبود فضا هستید، پشتیبان بهترین گزینه برای شماست.

اگر خدمات یا محصولات شما مبتنی بر بازاریابی محتوا یا فروش و ارسال فایل‌ها یا نمایش و پخش تصاویر ویدیویی و فایل های صوتی است پشتیبان بهترین ابزارها را برای شما فراهم کرده‌است.