افزونه وردپرس پشتیبان

افزونه وردپرس پشتیبان به شما این امکان را می‌دهد تا فایل‌های رسانه وردپرس خود را در پارتیشن سرویس ذخیره‌سازابری پشتیبان بارگذاری کنید. بنابراین نیازی به پرداخت هزینه‌های سنگین برای سرویس میزبانی با حجم بالا و پهنای باند بیشتر نخواهید داشت. چون خدمات ابری پشتیبان از هر فایل‌هاستینگ دیگری ارزان‌تر، امن‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

افزونه پشتیبان و ووکامرس

با افزونه وردپرس پشتیبان، شما بدون خارج شدن از بخش ادمین وردپرس‌تان و از طریق امکاناتی که به بخش “افزودن پرونده چند رسانه‌ای” اضافه می‌شود، فایل‌های خود را در سرویس ذخیره‌سازابری پشتیبان بارگذاری می‌کنید.

همچنین افزونه وردپرس به شما امکان استفاده کامل از امکانات فروش فایل ووکامرس را می‌دهد. بنابراین اگر فروش فایل و محصولات دانلودی پیشه شماست، افزونه وردپرس پشتیبان و افزونه ووکامرس کسب وکار شما را صددرصد تضمین خواهند کرد.

لینک مخفی و زمان‌دار

با افزونه وردپرس پشتیبان، امکان آپلود فایل همزمان روی سرویس ابری و هاست میزبانی خود یا فقط برروی سرویس ابری پشتیبان را دارید. همچنین ساخت لینک‌های مخفی دانلود توسط ووکامرس با استفاده از افزونه وردپرس پشتیبان امکان پذیر است. شما می‌توانید در بخش تنظیمات افزونه زمان فعال بودن لینک مخفی را به ثانیه تعیین کنید.

در ادامه امکان ساختن فایل بک آپ از وردپرس، همه‌ی فایل های وردپرس، شاخه پوسته ها ، شاخه آپلودها و شاخه افزونه‌ها به‌صورت مجزا وجود دارد. فایل بک آپ ساخته شده بر روی هاست میزبانی شما ساخته شده و سپس در فضای ابری پشتیبان در پارتیشن حرفه ای شما آپلود میشود.

مزایای افزونه وردپرس پشتیبان
 • امکان تعریف زیردامنه مخصوص به خودتان برروی پارتیشن سرویس ذخیره‌سازابری پشتیبان (راهنمای تنظیم زیردامنه بر روی پارتیشن پشتیبان)
 • امکان ذخیره سازی فایل های ویدیویی و تصاویر پست‌ها در پشتیبان که از مصرف پهنای باند گران قیمت هاست اصلی وب سایت شما جلو گیری می‌کند.
 • افزونه وردپرس پشتیبان با افزونه ووکامرس سازگاری کامل دارد. شما براحتی می‌توانید فایل‌هایی که برروی پشتیبان ذخیره شده‌اند را برای فروش از طریق ووکامرس به دست مشتریان خود برسانید. از طرفی با ساخت لینک مخفی و زمان دار از محصولات دانلودی شما در مقابل کپی غیر مجاز محافظت کامل می کند.

 

بارگذاری فایل‌ها از طریق افزونه پشتیبان
 • در بخش نوشته‌ها، برگه‌ها و محصولات ووکامرس با کلیک بر روی کلید “افزودن پرونده چند رسانه‌ای” پنجره افزودن فایل برای شما باز می‌شود که در منوی کنار این پنجره گزینه‌ی “بارگذاری در پشتیبان” را مشاهده خواهید کرد.
 • در بخش بارگذاری در پشتیبان شما گزینه های آپلود فایل، آپلود پوشه و گزینه ی Remote Upload( برای افزودن لینک مستقیم یک فایل ) را مشاهده خواهید کرد. فایل یا فایل‌های خود را بارگذاری کنید و بعد آنها را به عنوان تصاویر یا ویدیو یا فایل‌های بین مطالب قرار دهید یا به عنوان تصویر شاخص یا آلبوم محصولات انتخاب کنید.

 

تنظیم افزونه وردپرس پشتیبان برای فروش فایل با ووکامرس

پیش از این که از افزونه وردپرس پشتیبان برای فروش فایل با ووکامرس استفاده کنید لطفا دو مورد زیر را در پیکره‌بندی ووکامرس رعایت کنید:

اول : در منوی اصلی وردپرس > ووکامرس > پیکره‌بندی > سربرگ “حساب کاربری و حریم خصوصی” امکان خرید کاربران به صورت مهمان را غیر فعال کنید. توصیه ما این هست که تنظیمات به صورت زیرباشد:

تنظیم ووکامرس برای فروش فایل با افزونه وردپرس پشتیبان

دوم : در همان بخش پیکره‌بندی ووکامرس، در سربرگ محصولات در بخش محصولات دانلودی گزینه‌ی “روش دانلود فایل” روی “اجبار به دانلودها” نباشد. این مورد را درصورتی که نوع لینک کمکی را در تنظیمات افزونه وردپرس پشتیبان روی “همزمان” قرار می‌دهید حتما باید رعایت کنید.

پس از انجام موارد بالا می‌توانید به تنظیمات افزونه وردپرس پشتیبان برگردید و بقیه مراحل را طی کنید.

در بخش تنظیمات (setting) افزونه پشتیبان در سربرگ woocommerce موارد زیر را تنظیم کنید:

 • در بخش Mirror type گزینه‌ی Synchronise را انتخاب کنید تنها در صورتی که میخواهید محصول دانلودی شما هم در هاست میزبانی و هم در پارتیشن پشتیبان شما به صورت همزمان آپلود شود و از سرویس پشتیبان خود به عنوان لینک کمکی (Mirror) استفاده کنید.
 • در بخش Mirror type گزینه‌ی Only Poshtiban را انتخاب کنید در صورتی که می‌خواهید محصولات دانلودی شما فقط بر روی پارتیشن پشتیبان شما آپلود شوند و فضایی را در سرویس میزبانی سایت شما اشغال نکنند.

توجه داشته باشید که با تغییر گزینه‌ی Mirror type  پس از مدتی، ممکن است فایلهای دانلودی وضعیت قبلی در بخش دانلودهای مشتری شما، امکان نمایش نداشته باشد. پس از همان ابتدا تصمیم تان را مبنی بر نحوه‌ی استفاده از افزونه برای فروش محصولات دانلودی بگیرید.

 • در بخش «زمان فعال بودن» زمانی را که لینک مخفی شما برای کاربر فعال خواهد بود را به ثانیه وارد کنید. پس از این زمان لینک دانلود در بخش سفارش های برای کاربر فعال نخواهد بود.
 • در بخش Download link text میتوانید عنوان یا متن کلید دانلود از سرویس ابری پشتیبان را انتخاب کنید.
 • هنگام وارد کردن محصول دانلود در بخش اطلاعات محصول وقتی گزینه‌های مجازی و دانلودی را انتخاب می‌کنید در پایین صفحه پیام و چک باکس   را مشاهده خواهید کرد. هنگامی که محصول دانلودی خود را به صورت عادی از بخش رسانه سایت خود انتخاب یا بارگذاری می‌کنید پس از ذخیره یک نسخه از فایل به پارتیشن پشتیبان شما هم منتقل و لینک دانلود آن در کنار لینک اصلی از روی سرویس میزبانی شما هنگام سفارش برای مشتری ساخته می‌شود.

 

 • در صورتی که در بخش لینک کمکی Mirror type گزینه‌ی فقط پشتیبان  Only Poshtiban را انتخاب کرده باشید، هنگام وارد کردن محصول دانلودی در بخش اطلاعات محصول، فقط گزینه‌ی آپلود و نمایش فایل‌های موجود برروی پارتیشن پشتیبان شما نمایش داده می‌شود.
 • در صورتی که قبلا محصول دانلودی تعریف کرده باشید باید مجدد فایل ها را از روی پشتیبان به روز زیر در محصولات تعریف کنید

با کلیک روی گزینه ی انتخاب فایل پنجره آپلود وردپرس باز خواهد شد تا فایل مورد نظر را اپلود کنید پس از آپلود در همان پنجره فایل مورد نظر را اتخاب کنید.

در صورتی که قبلا فایل را در پشتیبان آپلود کرده باشید میتوانید به جای کلید انتاب فایل شناسه فایل را در پشتیبان کپی کرده و در بخش شناسه در تعریف محصول وارد کنید.

پس از ذخیره تغییرات و ذخیره پیش نویس یا انتشار محصول با استفاده از دکمه  از درست بودن لینک دانلود مطمئن شوید.

لینک دانلود مخفی و زمان‌دار

در صورتی که از ووکامرس و افزونه وردپرس پشتیبان برای فروش فایل استفاده می‌کنید. لینک دانلودی که اتوماتیک برای کاربران شما ایجاد می شود مخفی بوده و دارای زمان انقضا است. زمان انقضای لینک ها را در تنظیمات افزونه وردپرس شتیبان در سربرگ ووکامرس در قسمت زمان فعال بودن به ثانیه تعریف می کنید. بنابراین  پس از خرید محصول توسط کاربر در بخش سفارش یا در بخش دانلود ها با هر بار کلیک کاربر روی دکمه دانلود یک لینک اختصاصی و مخفی برای کاربر ایجاد خواهد شد که کاربر تنها در صورتی که لاگین باشد امکان دانلود دارد.

 

 

ذخیره سازی بک‌آپ‌های ایجاد شده با افزونه Duplicator در فضای ابری با استفاده از افزونه وردپرس پشتیبان

فضای ابری پشتیبان یک ابزار فوق العاده کاربردی برای پشتیبان گیری از وردپرس با داپلیکیتور در اختیار شما قرار می‌دهد. با نصب همزمان افزونه وردپرس پشتیبان در بخش تنظیمات می تونید گزینه پشتیبان گیری را ببینید. با ورود به این بخش، پکیج هایی که با افزونه داپلیکیتور ایجاد کرده‌اید برای شما نمایش داده می شوند و با استفده از دکمه Upload to  پشتیبان به راحتی پکیج مورد نظرتان را به فضای ذخیره سازی ابری پشتیبان منتقل می کنید.

اگر فقط برای نگهداری بک آپ از پشتیبان استفاده می کنید می‌توانید از پارتیشن رایگان پشتیبان استفاده کنید. پارتیشن رایگان پشتیبان بلافاصله بعد ثبت نام در پشتیبان در اختیار شما قرار میگیرد و 5 گیگ فضای رایگان و دائمی در اختیار شما ست که بک‌آپ‌های دوپلیکیتور را به آن منتقل می‌کنید.همچنین می‌توانید فایل‌های پشتیبانی که با کنترل پنل هاست تان ایجاد می‌کنید را با استفاده از ابزار ریموت دانلود پشتیبان به پارتیشن رایگان منتقل کنید.

اگر بخواهید از امکانات پیشرفته افزونه‌ی پشتیبان استفاده کنید کافیست در پشتیبان پارتیشن حرفه ای بسازید.  پارتیشن حرفه ای را با استفاده از افزونه پشتیبان به وردپرس متصل کنید. در پارتیشن حرفه ای شما فضای نامحدودی برای ذخیره سازی دارید. و افزونه پشتیبان به شما این امکان را می‌دهد که فایل‌های بخش رسانه و فایل‌های فروشگاه فایل ووکامرسی را در پارتیشن حرفه ای ذخیره کنید.

راهنمای  پشتیبان گیری با دوپلیکیتور و انتقال به فضای ابری پشتیبان :

 
پشتیبان گیری از وردپرس با افزونه وردپرس پشتیبان