افزونه وردپرس پشتیبان

افزونه وردپرس پشتیبان به شما این امکان را می‌دهد تا فایل‌های رسانه وردپرس خود را در پارتیشن سرویس ذخیره‌سازابری پشتیبان بارگذاری کنید. بنابراین نیازی به پرداخت هزینه‌های سنگین برای سرویس میزبانی با حجم بالا و پهنای باند بیشتر نخواهید داشت. چون خدمات ابری پشتیبان از هر فایل‌هاستینگ دیگری ارزان‌تر، امن‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

افزونه پشتیبان و ووکامرس

با افزونه وردپرس پشتیبان، شما بدون خارج شدن از بخش ادمین وردپرس‌تان و از طریق امکاناتی که به بخش “افزودن پرونده چند رسانه‌ای” اضافه می‌شود، فایل‌های خود را در سرویس ذخیره‌سازابری پشتیبان بارگذاری می‌کنید.

همچنین افزونه وردپرس به شما امکان استفاده کامل از امکانات فروش فایل ووکامرس را می‌دهد. بنابراین اگر فروش فایل و محصولات دانلودی پیشه شماست، افزونه وردپرس پشتیبان و افزونه ووکامرس کسب وکار شما را صددرصد تضمین خواهند کرد.

لینک یک بار مصرف و زمان‌دار

با افزونه وردپرس پشتیبان، امکان آپلود فایل همزمان روی سرویس ابری و هاست میزبانی خود یا فقط برروی سرویس ابری پشتیبان را دارید. همچنین ساخت لینک‌های اختصاصی دانلود توسط ووکامرس با استفاده از افزونه وردپرس پشتیبان امکان پذیر است. این لینک ها بنا به انتخاب شما میتوانند یک بار مصرف و زمان‌دار باشند.

در ادامه امکان ساختن فایل بک آپ از دیتابیس وردپرس، همه‌ی فایل های وردپرس، شاخه پوسته ها ، شاخه آپلودها و شاخه افزونه‌ها به‌صورت مجزا وجود دارد. فایل بک آپ ساخته شده بر روی سرویس ذخیره ساز ابری پشتیبان شما ساخته می‌شود و هیچ فضایی را برروی سرویس میزبانی شما اشغال نخواهد کرد.

مزایای افزونه وردپرس پشتیبان
 • امکان تعریف زیردامنه مخصوص به خودتان برروی پارتیشن سرویس ذخیره‌سازابری پشتیبان (راهنمای تنظیم زیردامنه بر روی پارتیشن پشتیبان)
 • با ساخت اکانت پشتیبان یک پارتیشن رایگان 5 گیگابایتی به‌صورت دائمی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. شما همچنین امکان خرید پارتیشن های متعدد از 3 گیگابایت تا 500 گیگابایت را خواهید داشت.علاوه بر این، پارتیشن رایگان شما امکان ارتقا و تبدیل به پارتیشن پرمیوم را دارد.
 • افزونه وردپرس پشتیبان با افزونه ووکامرس سازگاری کامل دارد. شما براحتی میتوانید فایل‌هایی که برروی پشتیبان ذخیره شده‌اند را برای فروش از طریق ووکامرس به دست مشتریان خود برسانید.
 • افزونه Poshtiban.com WordPress Plugin را از مخزن افزونه‌های وردپرس بارگذاری کنید یا از این لینک مستقیم دانلود کنید و در بخش افزونه‌های وردپرس نصب  و فعال نمایید.
 • برای استفاده از این افزونه باید در سایت پشتیبان ثبت نام کنید (راهنمای ثبت نام).
 • پس از ثبت نام، یک پارتیشن با ظرفیت 5 گیگبایات برای شما ساخته خواهد شد و در صورتی که به فضای بیشتری برای فایل‌های بخش رسانه یا فروش ووکامرس دارید پارتیشن با حجم بیشتر خریداری کنید. پارتیشن رایگان شما امکان ارتقا به پارتیشن‌های حجم بالاتر را نیز دارد.
 • در بخش پروفایل پشتیبان وضعیت لینک مستقیم پیش فرض را فعال کنید و یک نام کاربری انتخاب کنید. (راهنمای ساخت و ایجاد لینک مستقیم فایل ها)
 • در صورتی که بخواهید آدرس دانلود و نمایش فایل‌های شما بر روی زیردامنه متعلق به خودتان و سایت اصلی تان باشد می‌توانید روی پارتیشنی که برای اتصال به افزونه انتخاب می‌کنید با استفاده از تعریف یک رکورد CNAME بر روی cname.poshtiban.com زیر دامنه مورد نظر تان را روی پارتیشن ست کنید. توجه داشته باشید که افزونه بدون ست کردن زیردامنه هم به خوبی کار خواهد کرد فقط آدرس فایل‌های شما به صورت https://yourusername.poshtiban.io/yourpattitionname/…  خواهند بود.( راهنمای تنظیم زیردامنه برروی پارتیشن )
 • سپس روی منوی سه نقطه کنار پارتیشن کلیک کنید و گزینه‌ی کلید دسترسی را انتخاب نمایید. در پنجره باز شده کلید دسترسی پارتیشن برای شما نمایش داده می‌شود که باید در بخش منوی ادمین وردپرس منوی پشتیبان گزینه‌ی setting را انتخاب کرده و کلید دسترسی را در فیلد مورد نظر کپی کنید و کلید ذخیره را بزنید. در صورت درست بودن تنظیمات در بخش Domain،  آدرس لینک مستقیم شما یا زیردامنه‌ای که تنظیم کرده‌اید نمایش داده می‌شود. بدین ترتیب افزونه به سرویس ذخیره‌سازابری پشتیبان متصل می‌گردد.
بارگذاری فایل‌ها از طریق افزونه پشتیبان
 • در بخش نوشته‌ها، برگه‌ها و محصولات ووکامرس با کلیک بر روی کلید “افزودن پرونده چند رسانه‌ای” پنجره افزودن فایل برای شما باز می‌شود که در منوی کنار این پنجره گزینه‌ی “بارگذاری در پشتیبان” را مشاهده خواهید کرد.
 • در بخش بارگذاری در پشتیبان شما گزینه های آپلود فایل، آپلود پوشه و گزینه ی Remote Upload( برای افزودن لینک مستقیم یک فایل ) را مشاهده خواهید کرد. فایل یا فایل‌های خود را بارگذاری کنید و بعد آنها را به عنوان تصاویر یا ویدیو یا فایل‌های بین مطالب قرار دهید یا به عنوان تصویر شاخص یا آلبوم محصولات انتخاب کنید.

 

بارگذاری فایل‌ها برای محصولات دانلودی در ووکامرس

پیش از این که از افزونه وردپرس پشتیبان برای فروش فایل با ووکامرس استفاده کنید لطفا دو مورد زیر را در پیکره‌بندی ووکامرس رعایت کنید:

اول : در منوی اصلی وردپرس > ووکامرس > پیکره‌بندی > سربرگ “حساب کاربری و حریم خصوصی” امکان خرید کاربران به صورت مهمان را غیر فعال کنید. توصیه ما این هست که تنظیمات به صورت زیرباشد:

تنظیم ووکامرس برای فروش فایل با افزونه وردپرس پشتیبان

دوم : در همان بخش پیکره‌بندی ووکامرس، در سربرگ محصولات در بخش محصولات دانلودی گزینه‌ی “روش دانلود فایل” روی “اجبار به دانلودها” نباشد. این مورد را درصورتی که نوع لینک کمکی را در تنظیمات افزونه وردپرس پشتیبان روی “همزمان” قرار می‌دهید حتما باید رعایت کنید.

پس از انجام موارد بالا می‌توانید به تنظیمات افزونه وردپرس پشتیبان برگردید و بقیه مراحل را طی کنید.

در بخش تنظیمات (setting) افزونه پشتیبان در سربرگ woocommerce موارد زیر را تنظیم کنید:

 • در بخش Mirror type گزینه‌ی Synchronise را انتخاب کنید تنها در صورتی که میخواهید محصول دانلودی شما هم در هاست میزبانی و هم در پارتیشن پشتیبان شما به صورت همزمان آپلود شود و از سرویس پشتیبان خود به عنوان لینک کمکی (Mirror) استفاده کنید.
 • در بخش Mirror type گزینه‌ی Only Poshtiban را انتخاب کنید در صورتی که می‌خواهید محصولات دانلودی شما فقط بر روی پارتیشن پشتیبان شما آپلود شوند و فضایی را در سرویس میزبانی سایت شما اشغال نکنند.

توجه داشته باشید که با تغییر گزینه‌ی Mirror type  پس از مدتی، ممکن است فایلهای دانلودی وضعیت قبلی در بخش دانلودهای مشتری شما، امکان نمایش نداشته باشد. پس از همان ابتدا تصمیم تان را مبنی بر نحوه‌ی استفاده از افزونه برای فروش محصولات دانلودی بگیرید.

 • در بخش Download link text میتوانید عنوان یا متن کلید دانلود از سرویس ابری پشتیبان را انتخاب کنید.
 • هنگام وارد کردن محصول دانلود در بخش اطلاعات محصول وقتی گزینه‌های مجازی و دانلودی را انتخاب می‌کنید در پایین صفحه پیام و چک باکس   را مشاهده خواهید کرد. هنگامی که محصول دانلودی خود را به صورت عادی از بخش رسانه سایت خود انتخاب یا بارگذاری می‌کنید پس از ذخیره یک نسخه از فایل به پارتیشن پشتیبان شما هم منتقل و لینک دانلود آن در کنار لینک اصلی از روی سرویس میزبانی شما هنگام سفارش برای مشتری ساخته می‌شود.

 

 

 • در صورتی که در بخش Mirror type گزینه‌ی Only Poshtiban را انتخاب کرده باشید، هنگام وارد کردن محصول دانلودی در بخش اطلاعات محصول، فقط گزینه‌ی آپلود و نمایش فایل‌های موجود برروی پارتیشن پشتیبان شما نمایش داده می‌شود.

 

ساخت فایل بک آپ وب‌سایت وردپرسی با استفاده از افزونه پشتیبان
 • در منوی Poshtiban در منوی ادمین وردپرس گزینه‌ی پشتیبان گیری را انتخاب کنید.
 • در بالای صفحه کلید Create New  را کلیک کنید.
 • از بین گزینه‌های بک آپ‌گیری می‌توانید انتخاب کنید از کدام بخش‌های وب‌سایت‌تان می‌خواید نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 • سپس بر روی کلید create کلیک کنید.

نسخه پشتیبان از موارد انتخابی شما ساخته خواهد شد و به پارتیشن پشتیبان شما منتقل می‌شود.