راهنمای آپلود فایل و ریموت دانلود لینک مستقیم در پشتیبان

Upload and Remote Download

آپلود فایل رایگان

 

ذخیره‌‌‌سازابری پشتیبان، امکان آپلود فایل ، اشتراک‌گذاری به صورت خصوصی یا عمومی (با لینک مستقیم Direct Link) را برای همه‌‌ی کاربران فراهم کرده‌ است. تصاویر، ویدیوها و فایل‌های صوتی وب‌سایت خود را به جای هاست اصلی در فضای آپلود فایل رایگان پشتیبان ذخیره کنید و در وبسایت تان منتشر کنید.  

 در ادامه راهنمای روش‌های آپلود فایل از روی سیستم خودتان یا ریموت آپلود از روی سرورهای دیگر به پشتیبان را مطالعه بفرمایید. پس از آپلود می‌توانید با ایجاد لینک مستقیم فایل‌های خود را در وب‌سایت تان یا شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

با ثبت‌نام در پشتیبان 5 گیگبایت فضای آپلود فایل رایگان همیشگی خواهید داشت و می‌توان فایل‌های شخصی و مهم خود را به صورت رایگان ذخیره سازی کنید یا با ایجاد پارتیشن حرفه ای، فایل ها و ویدیوهای خود را در وب سایت خود یا در شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

ابزار آپلود پنل وب پشتیبان یک نرم افزار مستقل تحت وب است که کارایی بالایی برای عملیات آپلود و انتقال فایل‌ها به فضای ذخیره ساز ابری پشتیبان دارد. این ابزار نیاز شما را به نرم افزارهای مختلف و استفاده از پروتکل‌های نا امن برای انتقال فایل‌ها برطرف می‌کند.  شما می‌توانید یک فایل یا دسته‌ای از فایل‌ها و یا یک پوشه (Folder) را برای آپلود انتخاب کنید و مطمئن باشید حتی در صورت قطع اینترنت شما یا توقف آپلود، امکان از سرگیری فرایند آپلود وجود خواهد داشت.

همچنین برای آپلود فایل‌ها می‌توانید از ریموت دانلود لینک دانلود مستقیم آن فایل یا استفاده از ابزار واسط خط فرمان (cli) استفاده کنید.

 آپلود فایل و پوشه

برای آپلود فایل‌ها یا پوشه‌ها از روی سیستم خودتان به فضای ذخیره‌ ساز ابری پشتیبان اول به مسیر موردنظر خود در پشتیبان رفته، سپس از گزینه آپلود upload استفاده کنید.

پس از این که در داشبورد پشتیبان وارد یک پارتیشن شدید، در بالای لیست فایل ها کلید upload   را مشاهده می‌کنید. با کلیک روی این دکمه به صفحه‌ی آپلود می روید.

برای آپلود در یک مسیر خاص اول به همان پارتیشن و پوشه‌ی مورد نظر رفته بعد روی دکمه آپلود  یا گزینه‌ی آپلود در منوی اصلی سایت کلیک کنید.

صفحه آپلود از اجزای زیر تشکیل شده است.

یک – برای بازگشت به شاخه‌ای که در آن بودید و آپلود در آن انجام شده است از این دکمه استفاده کنید.

دو – برای انتخاب یک فایل یا دسته ای از فایل‌ها با کلیک بر روی این دکمه پنجره انتخاب فایل سیستم شما باز می‌شود.

سه – برای انتخاب یک پوشه از روی سیستم شما با کلیک روی این دکمه پنجره انتخاب پوشه سیستم شما باز می‌شود.

چهار- برای شروع آپلود روی دکمه  کلیک کنید و برای توقف فرایند همه ی آپلود های در حال انجام روی کلید  در این بخش کلیک کنید. همچنین حجم کل فایل‌های درحال آپلود و آپلود شده در این بخش نمایش داده می‌شود.

پنج – برای حذف ایتم‌های موجود در لیست آپلود از این دکمه استفاده کنید. توجه داشته باشید که کل لیست حذف خواهد شد حتی اگر ایتمی در حال آپلود باشد یا آپلود نشده باشد.

شش – لیست فایل‌هایی که در خواست آپلود داده‌اید در این بخش نمایش داده می شود. توجه داشته باشید در صورتی که فایلی از قبل در لیست باشد نمی‌توانید مجدد همان فایل را به لیست اضافه کنید.

هفت – در این بخش مستطیل شکل می‌توانید با استفاده از روش گرفتن و رها کردن (Drag and Drop) با موس فایل یا پوشه ها را به لیست آپلود اضافه کنید.

نکته : با بارگذاری مجدد صفحه (reload کردن صفحه) یا رفرش شدن مرورگر لیست آپلود شما پاک خواهد شد. بنابراین تا تمام شدن فرایند آپلود از رفرش صفحه یا بستن مرورگر خوداری کنید. می‌توانید به بخش‌های دیگر سایت پشتیبان بروید ولی مرورگر نباید رفرش یا بسته شود. 

با استفاده از دکمه های مقابل هر فایل در لیست آپلود می‌توانید آن را حذف یا فرایند آپلود را متوقف کنید.

هنگامی که فایلی را برای اپلود در پشتیبان انتخاب می‌کنید فایل به قسمت های مختلفی شکسته شده و فرایند آپلود در سیستم پشتیبان آغاز می‌شود بنابراین ماکزیم سرعت آپلود شما استفاده خواهد شد و فایل شما با بهینه ترین روش در فضای ابری پشتیبان ذخیره خواهد شد.

در صورتی که اینترنت شما قطع شد یا سقف پارتیشن رایگان یا شخصی شما پر شد و یا به هر دلیل دیگری در عملیات آپلود با ارور مواجه شدید و درصد آپلود برای شما صفر یا 100 درصد نمایش داده شد نگران نباشید. بدون این که تب مرورگر خود را ببندید یا صفحه را رفرش کنید ابتدا مشکل را برطرف کرده سپس با استفاده از دکمه تلاش مجدد  فرایند آپلود را از سر بگیرید. حتی در صورتی که فایل مبدا را جا به جا کرده باشید مجدد فایل را به ناحیه آپلود بکشید و از دکمه  استفاده کنید. با توجه به زمانی که گذشته است، آپلود از جایی که قطع شده بود از سر گرفته خواهد شد.

آپلود با ابزار ریموت دانلود و تبدیل لینک مستقیم

برای آپلود فایل‌ با لینک مستقیم دانلود از وب به فضای ذخیره‌سازی پشتیبان اول به مسیر موردنظر خود در پشتیبان رفته سپس از گزینه ریموت دانلود (Remote) استفاده کنید.

پس از این که در داشبورد پشتیبان وارد یک پارتیشن شدید، در بالای لیست فایل ها کلید Remote  مشاهده می‌کنید. روی این دکمه کلیک کنید تا وارد صفحه ریموت دانلود شوید.

لینک های مستقیم را که هرکدام در یک خط هستند در قسمت لینک ها وارد کنید.

روی دکمه add   کلیک کنید.

منتظر بمانید تا پیام  در پایین گوشه راست صفحه برای شما نمایش داده شود. بدین ترتیب لینک های شما در بخش event  در صف دانلود قرار گرفته و پس از دانلود فایل مورد نظر در مسیری که روی دکمه ریموت کلیکی کرده اید آپلود خواهد شد.

با استفاده از دکمه بک  به مسیر موردنظر خود بازگردید.

از منوی اصلی سابت در سمت چپ با انتخاب گزینه  می‌توانید از اتمام فرایند ریموت دانلود مطلع شوید.

مراحل زیر مربوط به راهنمای اپلود و ریموت آپلود لینک مستقیم در پنل وب قدیمی پشتیبان است.

 • در بخش پیمایش هر پارتیشن در بالای صفحه، در زیر منو، شما می‌توانید ابزارهای آپلود را مشاهده کنید.
 • برای آپلود فایل یا دسته‌ای از فایل‌ها با استفاده از کلید   پنجره انتخاب فایل برای شما باز می‌شود و می‌توانید یک فایل یا مجموعه‌ای از فایل‌ها را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب در پنجره‌ی آپلودها می‌توانید روند آپلود فایل‌ها را مشاهده کنید.
 • با استفاده از کلید  می‌توانید پنجره آپلودها را پنهان کنید و به کارهای دیگر خود بپردازید. روند آپلود با استفاده از این گزینه متوقف نخواهد شد و فایل‌ها در پس‌زمینه، پروسه آپلود را تکمیل خواند کرد.
 • برای مشاهده مجدد پنجره آپلودها می‌توانید از کلید استفاده کنید.

 • برای آپلود سریع تر می‌توانید از روش کشیدن و رها کردن استفاده کنید.
 • فایل یا مجموعه‌ای  از فایل‌ها را با موس انتخاب کنید و آنها را بر روی علامت آپلود  کنار صفحه بکشید تا عملیات اپلود آغاز شود.

 • شما می‌توانید یک پوشه (Folder یا Directory) را یک‌جا در پشتیبان آپلود کنید.
 • کلید  را کلیک کنید. از پنجره‌ای که باز می‌شود یک پوشه را انتخاب کنید و کلید تایید را بزنید. همه‌ی فایل‌های موجود در پوشه به لیست آپلود در بخش آپلودها اضافه می‌شوند.

 • برای آپلود فایل‌هایی که برروی سرورهای دیگر وجود دارند این امکان در پشتیبان وجود دارد که با استفاده از لینک مستقیم دانلود آنها را به پارتیشن پشتیبان‌تان منتقل کنید.
 • روی کلید  کلیک کنید. در پنجره که باز می‌شود لینک مستقیم فایل مورد نظر خود را وارد کنید و کلید افزودن را بزنید.
 • توجه کنید در صورتی که چند لینک را با هم وارد می‌کنید هر لینک باید بر روی یک خط باشد.
 • برای مشاهده روند ریموت آپلود در بخش رویدادها می‌توانید وضعیت فایل‌ها را چک کنید. برای این کار در منوی بالای سایت سمت چپ روی گزینه رویداد  کلیک کنید.

 • با استفاده از کلید  لیست فایل‌ها و وضعیت آپلود آنها را می‌توانید مشاهده کنید.
 • در پنجره آپلود‌ها با استفاده از کلید   می‌توانید روند آپلود فایل‌ها را متوقف کنید. در صورت  شروع مجدد روند آپلود از همان مرحله‌ی توقف ادامه خواهد یافت و حجم آپلود شده از بین نخواهد رفت.
 • با استفاده از گزینه   لیست موجود در پنجره آپلودها خالی می‌شود.
 • با استفاده از کلید  می‌توانید پنجره آپلودها را مخفی کنید. در این صورت روند آپلود متوقف نخواهد شد و در پس زیمنه ادامه خواهد یافت.