10 برتری سرورهای ابری – قبل از انتخاب سرور مطالعه کنید

10 مزیت سرورهای ابری

سرورهای ابری به دلیل ذخیره اطلاعات آنلاین به صورت دیجیتالی، بهترین گزینه در بین سرورهای ذخیره سازی در نظر گرفته شده‌اند. در زمان‌های گذشته، بیشتر شرکت‌ها برای ذخیره سازی و جمع آوری داده‌ها و پرونده‌های آنلاین به سرورهای داخلی وابسته بودند؛ اما امروزه ذخیره اطلاعات به صورت آنلاین روی سرورهای ابری فرآیند بزرگی است چرا که امکان ذخیره نامحدود را فراهم می‌کند.

بهترین مزیت در مورد ذخیره تمام داده‌ها در سرور ابری این است که امکان مقرون به صرفه بودن را فراهم می‌کند و از هر نقطه جهان به راحتی می‌توان به آنها دسترسی داشت. در اینجا با 10 مزیت ذخیره اطلاعات آنلاین در سرورهای ابری آشنا خواهیم شد:

10 مزیت برتر سرورهای ابری

سرورهای ابری

قابلیت استفاده و دسترس پذیری

کاربران به راحتی می‌توانند پرونده‌ها را در فضای ذخیره سازی ابری بکشند و رها کنند (Drag & Drop). ذخیره سازی کلیه پرونده‌ها و داده‌ها در فضای ابری بسیار ساده است و هیچ دانش فنی برای این منظور لازم نیست.

تنها با چند کلیک و اتصال اینترنتی به پرونده‌های ذخیره شده می‌توان از هر نقطه جهان به پرونده‌ها دسترسی کامل داشت.

مخاطرات بازیابی

توصیه می‌شود برای رهایی کسب و کار از مشکلات فراوان، در هنگام بروز موارد اورژانسی، یک برنامه ایجاد نسخه پشتیبان تهیه کنید. از این گذشته، از دست دادن داده‌های مهم تجاری می‌تواند ضررهای هنگفتی را برای هر کسب و کاری ایجاد کند.

ذخیره سازی ابری یک برنامه پشتیبان مناسب برای مشاغل است. این سرورهای ابری یک نسخه پشتیبان از پرونده‌های ذخیره شده، ایجاد می‌کنند. این پرونده‌ها در یک مکان از راه دور ذخیره می‌شوند و در هر زمانی قابل بازیابی و دسترسی هستند.

امنیت

صاحبان مشاغل می‌توانند از اینکه پس از ذخیره داده‌ها در سرورهای ابری، اطلاعات ایمن هستند، اطمینان داشته باشند. همچنین سرورهای ابری برای اطمینان از ایمن بودن داده‌های شما، علاوه بر پشتیبان گیری خودکار از آنها تصویر لحظه‌ای تهیه می‌کنند.

صرفه جویی در هزینه

مشاغل و سازمان‌ها می‌توانند با استفاده از فضای ذخیره سازی ابری، هزینه‌های عملیاتی سالانه خود را کاهش دهند. در صورت ذخیره آنلاین داده‌ها در سرورهای ابری امکان دسترسی به آنها فراهم می‌شود.

همچنین کاربران می‌توانند از پس انداز هزینه اضافی اطمینان حاصل کنند زیرا برای ذخیره داده‌ها به طور جداگانه نیازی به انرژی و منابع داخلی نیست.

اشتراک گذاری آسان

داده‌های ذخیره شده در فضای ذخیره سازی سرورهای ابری را می‌توان به راحتی و به آسانی با مشتریان و همکاران به اشتراک گذاشت. همچنین می‌توانید به راحتی دسترسی به یک محیط ابری خاص یا یک حساب کامل را با برخی از کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.

اتوماسیون

یکی از بزرگترین مشکلی که اکثر صاحبان مشاغل با آن روبرو هستند، ایجاد پشتیبان از داده‌ها و برنامه ریزی برای تهیه نسخه پشتیبان به روشی منطقی است تا عملیات روزانه مانع فعالیت آن نشود.

با استفاده از فناوری ذخیره سازی ابری، کار خسته کننده پشتیبان گیری از داده‌ها از طریق اتوماسیون ساده می‌شود. شما فقط باید آنچه را که می‌خواهید از آن پشتیبان تهیه کنید، انتخاب کنید. در مقابل هنگامی که می‌خواهید نسخه پشتیبان تهیه کنید، محیط ابری از بقیه داده‌های شما مراقبت خواهد کرد.

همکاری

فضای ذخیره سازی ابری آنلاین، همچنین یک بستر ایده آل برای اهداف همکاری است. یک محیط ابری امکان دسترسی، ویرایش و همکاری در یک پرونده یا سند واحد را برای چندین کاربر فراهم می‌کند.

افراد می‌توانند از هر جای دنیا به فضای ابری دسترسی پیدا کرده و در زمان واقعی همکاری کنند.

خدمات مقیاس پذیر

میزبانی ابری مقیاس پذیری عمودی و افقی را امکان پذیر می‌کند و بهترین کار در مورد میزبانی ابری این است که شما فقط هزینه منابعی که در واقع استفاده می‌کنید، پرداخت کنید.

می‌توانید محیط میزبانی ابری خود را در هر زمان که لازم است، مقیاس بندی کنید و نیز می‌توانید مقیاس بندی فضای ابری را تعریف کنید. این کار باعث انعطاف پذیری بیشتر  آنو فضای بزرگ ذخیره سازی می‌شود.

هماهنگ سازی (همگام سازی)

زمانی که از حافظه محلی استفاده می‌کنید، می‌توانید به داده‌های خود از یک مکان خاص دسترسی داشته باشید. با ذخیره سازی ابری، دستگاه‌های روزانه مانند رایانه شخصی و تلفن هوشمند شما می‌توانند نقاط دسترسی شما باشند.

دسترسی به پرونده‌ها و همگام سازی آنها از طریق اتصال اینترنتی به راحتی با هر وسیله‌ای امکان پذیر است؛ بنابراین استرس انتقال اسناد از یک دستگاه به دستگاهی دیگر کاهش می‌یابد زیرا در بعضی مواقع پیچیده‌تر نیز می‌شود.

علاوه بر این، فایل‌های ذخیره شده در حافظه ابری در تمام دستگاه‌ها یکسان هستند و پس از انجام هر گونه تغییر، می‌توانند به صورت خودکار به روز رسانی شوند. همیشه می‌توانید آخرین نسخه از فایل به روز شده را نیز از طریق فضای ذخیره سازی سرورهای ابری مشاهده کنید.

راحتی

میزان راحتی و آرامش خاطر ارائه شده توسط سیستم ذخیره سازی ابری شگفت انگیز است! حتی اگر داده‌های دستگاه‌های قابل حمل مانند هارد دیسک‌های اکسترنال یا فلش مموری ها را ذخیره می‌کنید، به نوعی مداخله دستی و دست زدن فیزیکی لازم است.

داده‌هایی که در یک فضای ابری ذخیره شده‌اند، به صورت آنلاین از آنها نسخه پشتیبان تهیه می‌شود و از هر مکانی می‌توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. الاعات به صورت خودکار در جریان می‌یابند و دیگر نیازی به ذخیره کردن، برچسب زدن و ردیابی اطلاعات وجود ندارد.

سهولت در ذخیره سازی آنلاین ابری این امکان را به شما می‌دهد که بدون استرس در مورد از دست دادن داده‌ها، کاملاً روی کار خود تمرکز کنید.

نتیجه گیری استفاده از سرورهای ابری

مزیت سرورهای ابری

ذخیره آنلاین و پشتیبان گیری آنلاین برای همه نوع مشاغل مفید است. ذخیره سازی ابری یک بستر عالی است که نیازی به سرمایه گذاری کلان ندارد و می‌توان برای ارتباط و همکاری با مشتریان و کارمندان به طور فعال از آن استفاده کرد.

اگر می‌خواهید یک محیط ابری را انتخاب کنید، شما حق استفاده از مزایای عالی آن مانند استقرار سریعتر اطلاعات، مدیریت  کمتر و نظارت کمتر را دارید. بنابراین شما زمان بیشتری برای رسیدن به اهداف تجاری خود در دست دارید.