راهنمای فشرده سازی پوشه و اکسترکت فایل های فشرده zip

Extract and Arcive

با اسفاده از گزینه های Extract و Create Archive  می‌توانید یک فایل با پسوند .zip را از حالت فشرد خارج کنید یا از یک پوشه  به همراه فایل های داخل آن، یک فایل zip بسازید.

ابزار اکسترکت

گزینه Extract  فقط برای فایل‌های با پسوند zip وجود دارد. برای خارج کرد یک فایل زیپ از حالت فشرده روی منوی سه نقطه مقابل فایل  کلیک کنید. و گزینه ی Extract  را انتخاب کنید.

صبر کنید تا در گوشه پایین صفحه سمت چپ پیام  نمایش داده شود.

در منوی اصلی سمت چپ روی گزینه event  کلیک کنید تا مراحل آغاز یا اتمام extract  را مشاهده کنید.

ابزار فشرده سازی (archive)

برای فشرده سازی یک فایل یا دسته ای از فایل ها در پشتیبان از گزینه‌ی Create Archive  که بر روی همه‌ی پوشه ها فعال است استفاده کنید.

بنابراین فایل یا فایل های مورد نظر خود را به یک پوشه منتقل کنید و روی منوی سه نقطه مقابل پوشه  کلیک کنید. و گزینه Create Archive  را انتخاب کنید.

صبر کنید تا در گوشه پایین صفحه سمت راست پیام  نمایش داده شود.

از منوی اصلی سایت با کلیک بر روی گزینه event  میتوانید به بخش event  ها رفته و مراحل آغاز و پایاین فشرده سازی را مشاهده کنید.

مراحل زیر مربوط به انجام مراحل اکسترکت و فشرده سازی در پنل وب قدیمی پشتیبان است.

  • فایل‌های فشرده با پسوند zip.  را می‌توانید در پشتیبان از حالت فشرده خارج کنید(ٍExtract) و به فایل‌های موجود دسترسی داشته باشید.
  • به ابزار اکسترکت از طریق منوی سه  نقطه گوشه پایین هر فایل دسترسی دارید. در صورتی که پسوند فایل zip. باشد این گزینه برای شما نمایش داده می‌شود.