ساخت و ایجاد لینک دانلود مخفی و زمان‌دار

خرید فضای ابری سازمانی نکست کلود

راهنمای ساخت لینک دانلود مخفی و زمان‌دار در پنل وب پشتیبان

برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها در پارتیشن حرفه‌ای علاوه بر امکان ایجاد لینک مستقیم دانلود، می توانید از ابزار لینک دانلود موقت زمان‌دار استفاده می‌کنید. 

لینک زمان‌دار یک لینک دانلود موقت است که هنگام ساخت، زمان یا عمر لینک را تعین ‌می‌کنید تا پس از آن زمان دیگر کسی دسترسی به فایل ذخیره شده در پشتیبان شما نداشته باشد. از این امکان در افزونه وردپرس پشتیبان برای فروش فایل در ووکامرس استفاده شده است. هنگام خرید توسط کاربر اتوماتیک یک لینک مخفی و زمان دار برای کاربر ایجاد شده و محصول دانلودی تحویل خریدار می‌شود.

برای ساخت لینک زمان‌دار لازم نیست فایل در حالت عمومی باشد. فایل هایی که در وضعیت خصوصی هم هستند، می‌توانند لینک دانلود زمان‌دار(موقت) داشته باشند. 

برای ساخت لینک زمان‌دار در داشبورد پشتیبان کافیست در لیست فایل‌ها روی فایل راست کلیک کنید و گزینه ایجاد لینک زمان‌دار را انتخاب کنید.  

ساخت لینک دانلود موقت زمان‌دار

بر روی پنجره‌ای که باز می‌شود زمان فعال بودن لینک زمان‌دار را تعیین کنید. حدکثر زمان برای ایجاد لینک مخفی در پنل وب هفت روز است.

پس از تعیین زمان بر روی دکمه تایید کلیک کنید تا لینک دانلود  زمان دار فایل مورد نظر شما ساخته شده و در کلیپ بورد سیستم شما ذخیره شود.

برای استفاده از امکان لینک دانلود موقت از طریق API این امکان را بر روی پارتیشن S3 Compatible پشتییبان در اختیار دارید. مستندات پارتیشن S3 پشتیبان را در این آدرس مطالعه بفرمایید:

https://poshtiban.com/user-guide/create-s3-compatible-partition/