ساخت و ایجاد لینک دانلود مخفی و زمان‌دار

در حال حاضر در پنل وب جدید پشتیبان (داشبورد) امکان ایجاد لینک دانلود موقت (زماندار) فعال نشده است برای ایجاد لینک زمان دار یا مخفی به پنل وب قدیمی پشتیبان به آدرس https://my.poshtiban.com بروید و طبق راهنمای زیر عمل کنید:

راهنمای ساخت لینک دانلود مخفی و زمان‌دار در پنل وب پشتیبان

برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها در پارتیشن رایگان و پارتیشن شخصی که امکان ایجاد لینک مستقیم دانلود ندارند از ابزار لینک دانلود مخفی و زمان‌دار استفاده می‌کنید. این امکان در پارتیشن حرفه ای هم وجود دارد.

لینک مخفی یک لینک دانلود موقت است که هنگام ساخت، زمان یا عمر لینک را تعین ‌می‌کنید تا پس از آن زمان دیگر کسی دسترسی به فایل ذخیره شده در پشتیبان شما نداشته باشد. از این امکان در افزونه وردپرس پشتیبان برای فروش فایل در ووکامرس استفاده شده است. هنگام خرید توسط کاربر اتوماتیک یک لینک مخفی و زمان دار برای کاربر ایجاد شده و محصول دانلودی تحویل خریدار می‌شود.

برای ساخت لینک مخفی لازم نیست فایل در حالت public باشد. فایل هایی که در وضعیت private  هم هستند، می‌توانند لینک دانلود مخفی و زمان دار داشته باشند.

برای ساخت لینک مخفی و زماندار در پنل وب پشتیبان کافیست روی  مقابل هر فایل کلیک کنید و گزینه‌ی Generate Secure Link را انتخاب کنید.

بر روی پنجره‌ای که باز می‌شود زمان فعال بودن لینک مخفی را تعیین کنید. حدکثر زمان برای ایجاد لینک مخفی در پنل وب هفت روز است.

پس از تعیین زمان بر روی دکمه Generate کلیک کنید تا لینک دانلود مخفی و زمان دار فایل مورد نظر شما ساخته شود.

روی دکمه  کلیک کنید تا لینک مخفی در کلیپ بورد سیستم شما ذخیره شود.

برای ساختن لینک دانلود مخفی زمان‌دار از طریق API باید به مستندات API پشتیبان مراجعه کنید و یا این ویدیو را تماشا کنید.