فروشگاه فایل ، هفت نکته کلیدی کسب‌وکارهای محصولات مجازی
رایانش ابری, مقالات

فروشگاه فایل ، هفت نکته کلیدی کسب‌وکارهای محصولات مجازی

با ایجاد اکانت کاربری در ذخیره‌ساز ابری پشتیبان ۵ گیگابایت فضای رایگان و همیشگی برای آپلود، نگهداری و اشتراک‌گذاری فایل‌های خود خواهید داشت.

اگر فروشگاه فایل دارید یا در فکر راه‌اندازی سایت فروش فایل و محصولات دانلودی هستید برای شما هفت نکته‌ی کلیدی فروش بیشتر و پیشرفت کسب‌وکار فروش فایل و راه اندازی فروشگاه فایل را خواهم گفت. در این مقاله با ما باشید تا رازهای داشتن یک فروشگاه فایل موفق را با شما درمیان بگذاریم.

امکانات دنیای وب به قدری متنوع و گسترده شده است که مرزی برای گسترش کسب‌وکار شما وجود ندارد.

اگر هم‌اکنون صاحب کسب‌وکاری هستید منطقی است که در فکر استفاده از ابزارهای جدیدتر و کم‌هزینه‌تر و مطمئن‌تر باشید. استفاده از اصول بازاریابی اینترنتی هرروز در حال تحول و پیشرفت است. اگر محتوای دیجیتال تولید می‌کنید که قابل فروش است حتما یک قدم از فروشگاه‌هایی که محصولات فیزیکی می‌فروشند جلوتر هستید. چون محصول شما با محیطی که آن را عرضه میکنید سازگاری کامل دارد. کافیست اساس کسب‌وکار خود را بر پایه‌هایی اصولی و استوار بنا کنید.

فروشگاه فایل شما باید همه‌ی امکانات دیجیتال مارکتینگ را داشته باشد

 

دیجیتال مارکتینگ مجموعه ای از فعالیت‌های جذب و حفظ مشتریان از طریق دنیای دیجتال و فضای وب است. گستردگی و تنوع روش‌ها و کانال‌های جذب مشتری در دنیای دیجیتال بسیار بسیار بیشتر از دنیای آنالوگ است. بدون مرز بودن و بدون محدودیت بودن دنیای دیجیتال بهترین امکانات را به کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکار بخشیده است. فرقی ندارد که کسب و کار شما فقط یک وب‌سایت دارد یا اصلا وب سایتی ندارید و بیزینس سنتی دارید. شما در هر صورت با استفاده از دیجیتال مارکتینگ به تعداد بیشتری مشتری دسترسی خواهید داشت.

مخصوصا اگر کسب‌وکار شما فقط مختص به وب باشد، دیجیتال مارکتینگ اولویت اول شما خواهد بود. در صورتی که فروشگاه فایل دارید، باید همه‌ی کانال‌های جذب مشتری را برای کسب‌وکار خود باز کنید. پایگاه یا وب‌سایت خود را برروی یک پلتفرم قابل اطمینان پیاده‌سازی کنید. پلتفرم مطمئن به شما این امکان را می‌دهد هنگام برنامه‌ریزی برای استراتژی‌های بازاریابی، دست شما برای استفاده از همه‌ی ظرفیت‌های دنیای دیجیتال باز باشد.

برای فروش بیشتر فقط به وب‌سایت یا فقط به شبکه‌های اجتماعی تکیه نکنید. ایمیل مارکتینگ بدون این که وب‌سایت و نامی از شما در وب باشد هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. همه این روش‌ها را به اضافه هزار راه دیگر دیجیتال مارکتینگ باید با هم استفاده کنید تا در دنیای دیجیتال، یک کسب‌وکار موفق داشته باشید.

صاحب فروشگاه فایل خودتان باشید

 

راه‌های زیادی برای داشتن یک فروشگاه فایل در اینترنت وجود دارد. حتی وب‌سایت‌هایی هستند که به شما فضای نگهداری فایل‌ها و خدمات فروش فایل را می‌دهند و درصد فروش از شما می‌گیرند. فروختن فایل بر روی پلتفرم‌های مشترک شاید آسان‌تر باشد، اما دست شما را برای استفاده از کانال‌های متنوع دیجیتال مارکتینگ می‌بندد.

ممکن است  این وب‌سایت‌ها، خود وظیفه بازاریابی را برای فروشگاه فایل شما برعهده بگیرند و در این کار بسیار هم عالی باشند. حتی ممکن است خدمات خود را رایگان در اختیار شما قرار دهند و شما از این بابت رضایت کامل داشته باشید. اما با همه‌ی کیفیت عالی و رضایت‌مندی، شما صاحب فروشگاه خودتان نیستید. بلکه به رشد یک کسب‌وکار دیگر کمک می‌کنید. شاید درامد خوبی داشته باشید اما درامد پایدار و مطمئنی ندارید. شما فقط یک کارمند معمولی هستید که بدون قرارداد بلند مدت برای آن وب سایت فروشگاه فایل کار می‌کنید.

بیشتر بخوانید : با همکاری وردپرس، ووکامرس و پشتیبان، بهترین سایت فروش فایل را راه اندازی کنید بیشتر بخوانید : راهنمای جامع فروش فایل با ووکامرس

برای فروشگاه فایل از برندسازی غافل نشوید

 

هر کسب‌وکاری با نام و اعتباری که در مرور زمان در میان مشتریانش کسب می‌کند و با تصویر مثبتی که در ذهن مخاطبان و مشتریان کسب‌وکارش می‌سازد شناخته می‌شود. نام یا همان برند کسب‌وکار شما در کنار مشتریان‌تان، با ارزش ترین سرمایه کسب‌وکار شما هستند. بنابراین اگر پایداری در درآمد و جذب مشتریان بیشتر هدف شماست و همچنین اگر می‌خواهید برای گسترش کسب‌وکارتان بازاریابی کنید، باید حتما نام و برند خود را در ذهن مخاطبان یا مشتریان بالقوه تان هک کنید.

در این راه از بازاریابی محتوا غافل نشوید که هم به اعتبار برند شما می افزاید و هم انبوهی از مخاطبان بالقوه را به سمت شما هدایت می‌کند.

 

لازمه‌ی برندسازی داشتن نام خوب، کسب اعتبار و هک شدن در ذهن مردم است. پس برای فروشگاه فایل خودتان نام مناسب انتخاب کنید. پشتیبانی و خدمات مناسبی در قبال خرید فایل‌ها به مشتریان‌تان بدهید. در کمترین زمان ممکن و با بیشترین سرعت محصول را به دست مشتری برسانید (این مشکل برای فروشگاه فایل شاید وجود نداشته باشد). بدین ترتیب قدم در راه ساختن برند مخصوص به خودتان خواهید گذاشت.

توجه داشته باشید که از هر وسیله ای برای افزایش اعتماد کاربران و ساختن برندتان استفاده کنید. وب‌سایت مناسبی با دامنه‌ی مخصوص به خودتان داشته باشید. لینک دانلود فایل‌های‌تان را بر روی زیردامنه یا دامنه متعلق به خودتان منتشر کنید.

فروختن فایل در سایت های دیگر و برروی دامنه‌ی اینترنتی دیگران شاید در کوتاه‌مدت به نفع شما باشد ولی با این کار شما در حال ساختن برند برای دیگران هستید.

فروختن حق عضویت همیشه بهتر است

 

وقتی پای فروش محتوا در میان باشد، دریافت حق عضویت در مقابل فروش جداکانه هر فایل و محصول مجازی، بسیار بسیار به صرفه تر خواهد بود. NETFLIX غول فروش محتوای تصویری که معرف حضورتان هست؟ نتفلیکس در ازای یک حق عضویت به ظاهر ناچیز به شما اجازه می‌دهد به دریایی از فیلم و سریال دسترسی داشته باشید.

با همین ترفند بسیار ساده نتفلیکس با ویدیو استریمینگ خود 15 درصد پهنای باند اینترنت جهان را به خود اختصاص داده است. نتفلیکس پس از چند سال که تمام شبکه های تلویزیونی را پشت سر گذاشت در سال جاری برای استودیو های فیلم سازی هالیودی شاخ و شانه میکشد. این همه قدرت از همان چند دلار ناچیزی که هر کاربر در ماه میپردازند آمده است.(البته تبلیغات هنگام پخش ویدیو هم درصد بالایی از درآمد نتفلیکس است)

 

پس اگر فروشگاه فایل دارید، بی‌توجه بودن به این مدل درامدی خسارت بزرگی به کسب‌وکار شما خواهد زد. فروش حق عضویت، درامد پایداری برای شما به ارمغان می‌آورد. با فروش حق عضویت شما این اطمینان را دارید که تا زمان مشخصی مشتری خود را دارید. اگر نکات قبلی ما را رعایت کنید و فروشگاه فایل خودتان را برروی دامنه خودتان راه اندازی کرده باشید راه ساده‌تری برای استفاده کردن از این مدل درآمدی خواهید داشت.

همیشه مشتری هست که درخواست ارسال فیزیکی داشته باشد

 

اگر در حال حاضر کسب‌وکار فروش محصولات مجازی و فروشگاه فایل دارید حتما این تجربه را دارید. همیشه مشتری پیدا می‌شود که به هر دلیل می‌خواهد فایل‌های فروشگاه فایل را بر روی CD یا DVD یا فلش مموری تحویل بگیرد. غیر از آن باید درنظر داشته باشید که بخواهید کسب‌وکار خود را گسترش دهید. همیشه ممکن است محصولی داشته باشید که نیاز باشد به صورت فیزیکی برای مشتری ارسال شود. یا فروش فیزیکی آن بیشتر باشد.

برای داشتن بیزنس موفق باید همه‌ی راه‌های فروش را برای خود باز نگه‌دارید. پس موقع انتخاب پلتفرم فروشگاه فایل‌تان سیستم فروشگاهی را انتخاب کنید که همه‌ی راه‌های فروش را برای شما در نظر گرفته باشد.

دانلودکردن کمی قدیمی شده است

 

برخی محصولات مجازی نیازی به دانلود ندارند. مثلا اگر محصول شما ویدیوهای آموزشی باشد بهتر است به کاربر اجازه دهید ویدیو را آنلاین تماشا کند. اگر مدل درامدی شما فروختن حق عضویت برای تماشای ویدیو باشد، بهترین کار استفاده از سرویسی برای فروشگاه فایلتان است که امکان پخش ویدیو هم داشته باشد.

بیشتر بخوانید : چرا هاست دانلود ابری پشتیبان امن‎تر، سریع‌تر و ارزان‌تر است؟ بیشتر بخوانید : ساده ترین روش قراردادن ویدیو در وب‌سایت
فروشگاه فایل شما نیاز به یک هاست دانلود مطمئن، امن و البته ارزان دارد

 

یک فروشگاه فایل هم مانند یک فروشگاه معمولی نیاز به انبار دارد. باید محصولات خود را در یک انبار مطمئن نگهداری کنید. هم از امنیت فایل‌های تان مطمئن باشید و هم محصولات مجازی شما با بیشترین سرعت به دست مشتری شما برسد.

همچنین بخش بزرگی از حجم وب‌سایت شما را فایل‌های‌تان اشغال خواهد کرد. نگهداری فایل‌ها در همان فضایی که وب‌سایت اصلی شما هم وجود دارد شاید منطقی نباشد. این کار جابه‌جایی وب‌سایت شما را نیز مشکل‌تر می‌کند. هزینه‌ی سرویس میزبانی که برای وب سایت خود دارید نیز بسیار بالاست.

 

یک سرویس ذخیره‌سازابری که جایگزین هاست دانلود برای وب سایت های امروزیست، می‌تواند همه‌ی خیال شما را آسوده کند. معماری ابری، امینت فایل‌های شما را تا صددرصد تضمین می‌کند. استفاده از فناوری‌های جدید رایانش ابری همچنین این امکان را می‌دهد تا هزینه‌های یک ذخیره‌سازابری تا بی‌نهایت ارزان باشد.

icons8-cloud-500

پشتیبان چیست ؟

 

ذخیره‌‌‌سازابری پشتیبان،  هاست دانلود را  به همراه امکانات فوق العاده آپلود فایل ، مدیریت فایل‌ها و اشتراک‌گذاری عمومی و خصوصی فایل‌ها و داده‌ها را به صورت رایگان در اختیار کاربران  قرار داده است.

همچنین پشتیبان یک افزونه کاربردی برای ذخیره سازی فایل‌های بخش رسانه و فروشگاه فایل مبتنی بر ووکامرس دارد. بدین ترتیب هم تصاویر و ویدیوهای پست های شما در فضای ذخیره ساز ابری ذخیره می‌شود و هم فروشگاه فایل شما لینک دانلود مخفی و زماندار برای کاربران تولید می‌کند و کسب و کار شما بیش از همیشه محفوظ و ایمن باقی می‌ماند. 

با ثبت‌نام در پشتیبان 5 گیگبایت فضای آپلود فایل رایگان همیشگی خواهید داشت.

نظرها (13)

 1. امید
  دسامبر 6, 2018

  با سلام و عرض ادب
  تشکرمیکنم بابت هاست پشتیبان
  و اگه امکان داره هم با افزونه دکان هم هماهنگ کنید

  چون تمام فایل ها در woocommerce ذخیره میشن فقط نیاز به هماهنگ کردن افزونه پشتیبان هست
  با تشکر فراوان

 2. حسین جهانبخشی
  دسامبر 16, 2018

  سلام ممنون از زحمات شما
  اگه ممکنه امکان پشتیبانی هاستتون از فایل دانلود افزونه edd رو هم اضافه کنید تا لینک محصولات دانلودی ما لو نره

 3. هدف نت
  دسامبر 23, 2018

  ممنون از شما

  ببخشید برای افزونه
  EDD در وردپرس چطور میتونیم از سرویس شما برای فایل های رایگان و پولی استفاده کنیم ؟
  افزونه مخصوص ننوشتین یا با همون افزونه وردپرس این قابلیت قابل انجام هست ؟

  1. محمد کمالی
   دسامبر 23, 2018

   افزونه وردپرس در حال حاضر فقط با ووکامرس سازگاری دارد
   برای EDD در اینده افزونه ای خواهیم داشت
   با استفاده از API پشتیبان هم میتونید خودتون در صورت داشتن دانش برنامه نویسی اختصاصی سازی های خودتون رو داشته باشید
   برای سوال های فنی میتونید با بخش تماس با ما با بخش فنی در تماس باشید

   1. هدف نت
    دسامبر 24, 2018

    بسیار عالیه حتما مزاحمتون میشیم

 4. محمد
  دسامبر 29, 2018

  سلام،
  ما یک فروشگاه داریم و فایلها را فقط در فروشگاه قرار میدیم.
  حالا برای محصولاتمون در قسمت درج لینک محصول باید لینک مستقیم محصول را قرار بدیم؟
  این کار از نظر امنیتی مشکلی نداره و لینک ها کپی نمیشه؟
  چطور میفهمیم که هر کاربر که خرید کرده از لینک های مستقیم شما دانلود کرده؟
  ممنون

  1. محمد کمالی
   دسامبر 29, 2018

   محمد عزیز
   اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس و افزونه ووکامرس استفاده کنید لینک دانلود شما مخفی خواهد بود و نمایش داده نمیشود
   افزونه وردپرس پشتیبان در حال حاضر با ووکامرس سازگاری دارد و در اینده با EDD هم سازگار خواهد شد .

 5. رضا
  ژانویه 2, 2019

  با سلام
  لینک های یکبار مصرف هم تولید میشه برای لینک های مستقیم؟
  برای فایل ها؟

  1. محمد کمالی
   ژانویه 2, 2019

   رضا ی عزیز
   برای اختصاصی سازی های خودتون میتونید از طریق API پشتیبان، امکانات مورد نیاز خودتون رو با استفاده از درگاه پشتیبان تولید کنید.
   اگر از افزونه ووکامرس و افزونه پشتیبان استفاده کنید، افزونه ووکامرس به شما امکان مخفی کردن لینک دانلود، ایجاد محدودیت و زمان دار کردن آن را میدهد.

 6. علی
  ژانویه 12, 2019

  سلام
  من میخوام‌از طریق زرین پال یه درگاه اختصاصی داشته باشم و مشتری پس از پرداخت بتونه فایلهای آموزشی دانلود کنه.
  سایت هم ندارم و فقط از طریق زرین پال بعد از پرداخت لینک دانلود نمایش داده میشه.
  حالا میخوام بپرسم چطوری میتونم فایلایی که در پشتیبان آپلود کردم و لینکش رو دارم میخوان تبدیل بشه به لینک یکبار مصرف
  این امکان در پشتیبان هست؟

  1. محمد کمالی
   ژانویه 13, 2019

   علی عزیز
   پشتیبان فقط خدمات ذخیره سازی فایل رو بهتون ارائه میده و البته در صورت داشتن دانش برنامه نویسی میتونید با استفاده از API پشتیبان اختصاصی سازی های خودتون رو داشته باشید.
   برای ارسال فایل به صورت خصوصی میتونید از گزینه اشتراک گذاری در پشتیبان استفاده کنید که فایل در پشتیبان مشتریانتون کپی بشه و لینک مستقیم دانلود نداشته باشه. در صورتی از پلتفرم های فروش استفاده نکنید این ساده ترین راه برای شما هست.
   چون در حال حاضر پشتیبان پلتفرم فروش فایل نیست و برای فروش شما نیاز به استفاده از یک پلتفرم دارید.
   در نهایت شما باید از یک پلتفرم فروش استفاده کنید مثل وب سایت مستقل ، فروشگاه ساز های مخصوص فایل یا حتی ایمیل
   هر کدام این پلت فرم ها امکاناتی به شما میدهند و یا کار شما رو محدود میکنند و در هر کدوم از این پلتفرم ها میتونید روی پشتیبان برای ذخیره سازی فایل های فروشگاه تون حساب کنید
   توجه داشته باشید همان طور که در مقاله توضیح دادیم اگر واقعا میخواهید کسب و کاری راه اندازی کنید باید از راه اصولی و با برنامه ریزی درست و با استفاده از بهترین امکانات این کار رو بکنید

 7. علی
  ژوئن 28, 2019

  با سلام
  با توجه به مخلف بودن شما با تمامی سیستم های مدیریت محتوا به جز وردپرس و احترام به نظرتون … بنده میخوام بدونم آیا امکان استفاده برای فروش فایل در جوملا رو هم میتونیم داشته باشیم در سرویس های پشتیبان یا اینکه مرغ یک پا داره؟! ممنون میشم راهنمایی کنید… با سپاس

  1. محمد کمالی
   ژوئن 29, 2019

   علی عزیز
   درورد برشما
   من با تمامی سیستم های مدیرت محتوا غیر از وردپرس مخالف نیستم. و فکر میکنم این موضوع رو هم در این مطلب و هم در مطالب دیگه وبلاگ مون هم توضیح دادم والان هم تاکید میکنم وردپرس در این شرایط بهترین گزینه است و البته که هیچ بهترینی کامل ترین نیست. نکته ی مثبت وردپرس جامعه بزرگ توسعه دهندگانش هست و این که برای هر کاری ابزار آماده ای وجود داره و به روز رسانی منظم و مرتب اون هست مخصوصا در مورد بروزرسانی های امنیتی که خیلی مهم است و این مورد در موارد شمابه مثلا جوملا بسیار کیفیت و کستردگی کمتری داره. بناراین استفاده از وردپرس سرعت پیاده سازی اولیه هر کسب و کاری رو سرعت میبخشه. بخش کوچکی از خدمات ذخیره ساز ابری پشتیبان مربوط به وردپرس هست که همون افزونه وردپرس پشتیبان هست اون هم به این دلیل که استفاده کنندگان وردرپرس خیلی خیلی بیشتر هستند.
   در مورد سوال شما کاملا امکان استفاده از خدمات ذخیره سازی پشتیبان رو دارید در صورتی که دانش برنامه نویسی داشته باشید پشتیبان API مبتنی بر REST داره که میتونید کامپوننت های خودتون رو با توجه به نیاز خودتون تولید و پشتیبان رو برایخ ودتون شخصی سازی کنید و حتی محصول اون رو بفروش برسونید و از حمایت ما هم برخودار باشید.
   اگر با استفاده از API مشکلی ندارید با پشتیبانی ما تماس بگیرید (ترجیحا ایمیل بزنید) تا مستندان API براتون ارسال بشه.
   با تشکر

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید