فروشگاه فایل ، هفت نکته کلیدی کسب‌وکارهای محصولات مجازی

فروشگاه فایل

اگر فروشگاه فایل دارید یا در فکر راه‌اندازی سایت فروش فایل و محصولات دانلودی هستید برای شما هفت نکته‌ی کلیدی فروش بیشتر و پیشرفت کسب‌وکار فروش فایل و راه اندازی فروشگاه فایل را خواهم گفت. در این مقاله با ما باشید تا رازهای داشتن یک فروشگاه فایل موفق را با شما درمیان بگذاریم.

امکانات دنیای وب به قدری متنوع و گسترده شده است که مرزی برای گسترش کسب‌وکار شما وجود ندارد.

اگر هم‌اکنون صاحب کسب‌وکاری هستید منطقی است که در فکر استفاده از ابزارهای جدیدتر و کم‌هزینه‌تر و مطمئن‌تر باشید. استفاده از اصول بازاریابی اینترنتی هرروز در حال تحول و پیشرفت است. اگر محتوای دیجیتال تولید می‌کنید که قابل فروش است حتما یک قدم از فروشگاه‌هایی که محصولات فیزیکی می‌فروشند جلوتر هستید. چون محصول شما با محیطی که آن را عرضه میکنید سازگاری کامل دارد. کافیست اساس کسب‌وکار خود را بر پایه‌هایی اصولی و استوار بنا کنید.

فروشگاه فایل شما باید همه‌ی امکانات دیجیتال مارکتینگ را داشته باشد

دیجیتال مارکتینگ مجموعه ای از فعالیت‌های جذب و حفظ مشتریان از طریق دنیای دیجتال و فضای وب است. گستردگی و تنوع روش‌ها و کانال‌های جذب مشتری در دنیای دیجیتال بسیار بسیار بیشتر از دنیای آنالوگ است. بدون مرز بودن و بدون محدودیت بودن دنیای دیجیتال بهترین امکانات را به کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکار بخشیده است. فرقی ندارد که کسب و کار شما فقط یک وب‌سایت دارد یا اصلا وب سایتی ندارید و بیزینس سنتی دارید. شما در هر صورت با استفاده از دیجیتال مارکتینگ به تعداد بیشتری مشتری دسترسی خواهید داشت.

مخصوصا اگر کسب‌وکار شما فقط مختص به وب باشد، دیجیتال مارکتینگ اولویت اول شما خواهد بود. در صورتی که فروشگاه فایل دارید، باید همه‌ی کانال‌های جذب مشتری را برای کسب‌وکار خود باز کنید. پایگاه یا وب‌سایت خود را برروی یک پلتفرم قابل اطمینان پیاده‌سازی کنید. پلتفرم مطمئن به شما این امکان را می‌دهد هنگام برنامه‌ریزی برای استراتژی‌های بازاریابی، دست شما برای استفاده از همه‌ی ظرفیت‌های دنیای دیجیتال باز باشد.

برای فروش بیشتر فقط به وب‌سایت یا فقط به شبکه‌های اجتماعی تکیه نکنید. ایمیل مارکتینگ بدون این که وب‌سایت و نامی از شما در وب باشد هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. همه این روش‌ها را به اضافه هزار راه دیگر دیجیتال مارکتینگ باید با هم استفاده کنید تا در دنیای دیجیتال، یک کسب‌وکار موفق داشته باشید.

صاحب فروشگاه فایل خودتان باشید

راه‌های زیادی برای داشتن یک فروشگاه فایل در اینترنت وجود دارد. حتی وب‌سایت‌هایی هستند که به شما فضای نگهداری فایل‌ها و خدمات فروش فایل را می‌دهند و درصد فروش از شما می‌گیرند. فروختن فایل بر روی پلتفرم‌های مشترک شاید آسان‌تر باشد، اما دست شما را برای استفاده از کانال‌های متنوع دیجیتال مارکتینگ می‌بندد.

ممکن است  این وب‌سایت‌ها، خود وظیفه بازاریابی را برای فروشگاه فایل شما برعهده بگیرند و در این کار بسیار هم عالی باشند. حتی ممکن است خدمات خود را رایگان در اختیار شما قرار دهند و شما از این بابت رضایت کامل داشته باشید. اما با همه‌ی کیفیت عالی و رضایت‌مندی، شما صاحب فروشگاه خودتان نیستید. بلکه به رشد یک کسب‌وکار دیگر کمک می‌کنید. شاید درامد خوبی داشته باشید اما درامد پایدار و مطمئنی ندارید. شما فقط یک کارمند معمولی هستید که بدون قرارداد بلند مدت برای آن وب سایت فروشگاه فایل کار می‌کنید.

برای فروشگاه فایل از برندسازی غافل نشوید

هر کسب‌وکاری با نام و اعتباری که در مرور زمان در میان مشتریانش کسب می‌کند و با تصویر مثبتی که در ذهن مخاطبان و مشتریان کسب‌وکارش می‌سازد شناخته می‌شود. نام یا همان برند کسب‌وکار شما در کنار مشتریان‌تان، با ارزش ترین سرمایه کسب‌وکار شما هستند. بنابراین اگر پایداری در درآمد و جذب مشتریان بیشتر هدف شماست و همچنین اگر می‌خواهید برای گسترش کسب‌وکارتان بازاریابی کنید، باید حتما نام و برند خود را در ذهن مخاطبان یا مشتریان بالقوه تان هک کنید.

در این راه از بازاریابی محتوا غافل نشوید که هم به اعتبار برند شما می افزاید و هم انبوهی از مخاطبان بالقوه را به سمت شما هدایت می‌کند.

لازمه‌ی برندسازی داشتن نام خوب، کسب اعتبار و هک شدن در ذهن مردم است. پس برای فروشگاه فایل خودتان نام مناسب انتخاب کنید. پشتیبانی و خدمات مناسبی در قبال خرید فایل‌ها به مشتریان‌تان بدهید. در کمترین زمان ممکن و با بیشترین سرعت محصول را به دست مشتری برسانید (این مشکل برای فروشگاه فایل شاید وجود نداشته باشد). بدین ترتیب قدم در راه ساختن برند مخصوص به خودتان خواهید گذاشت.

توجه داشته باشید که از هر وسیله ای برای افزایش اعتماد کاربران و ساختن برندتان استفاده کنید. وب‌سایت مناسبی با دامنه‌ی مخصوص به خودتان داشته باشید. لینک دانلود فایل‌های‌تان را بر روی زیردامنه یا دامنه متعلق به خودتان منتشر کنید.

فروختن فایل در سایت های دیگر و برروی دامنه‌ی اینترنتی دیگران شاید در کوتاه‌مدت به نفع شما باشد ولی با این کار شما در حال ساختن برند برای دیگران هستید.

فروختن حق عضویت همیشه بهتر است

وقتی پای فروش محتوا در میان باشد، دریافت حق عضویت در مقابل فروش جداکانه هر فایل و محصول مجازی، بسیار بسیار به صرفه تر خواهد بود. NETFLIX غول فروش محتوای تصویری که معرف حضورتان هست؟ نتفلیکس در ازای یک حق عضویت به ظاهر ناچیز به شما اجازه می‌دهد به دریایی از فیلم و سریال دسترسی داشته باشید.

با همین ترفند بسیار ساده نتفلیکس با ویدیو استریمینگ خود 15 درصد پهنای باند اینترنت جهان را به خود اختصاص داده است. نتفلیکس پس از چند سال که تمام شبکه های تلویزیونی را پشت سر گذاشت در سال جاری برای استودیو های فیلم سازی هالیودی شاخ و شانه میکشد. این همه قدرت از همان چند دلار ناچیزی که هر کاربر در ماه میپردازند آمده است.(البته تبلیغات هنگام پخش ویدیو هم درصد بالایی از درآمد نتفلیکس است)

پس اگر فروشگاه فایل دارید، بی‌توجه بودن به این مدل درامدی خسارت بزرگی به کسب‌وکار شما خواهد زد. فروش حق عضویت، درامد پایداری برای شما به ارمغان می‌آورد. با فروش حق عضویت شما این اطمینان را دارید که تا زمان مشخصی مشتری خود را دارید. اگر نکات قبلی ما را رعایت کنید و فروشگاه فایل خودتان را برروی دامنه خودتان راه اندازی کرده باشید راه ساده‌تری برای استفاده کردن از این مدل درآمدی خواهید داشت.

همیشه مشتری هست که درخواست ارسال فیزیکی داشته باشد

اگر در حال حاضر کسب‌وکار فروش محصولات مجازی و فروشگاه فایل دارید حتما این تجربه را دارید. همیشه مشتری پیدا می‌شود که به هر دلیل می‌خواهد فایل‌های فروشگاه فایل را بر روی CD یا DVD یا فلش مموری تحویل بگیرد. غیر از آن باید درنظر داشته باشید که بخواهید کسب‌وکار خود را گسترش دهید. همیشه ممکن است محصولی داشته باشید که نیاز باشد به صورت فیزیکی برای مشتری ارسال شود. یا فروش فیزیکی آن بیشتر باشد.

برای داشتن بیزنس موفق باید همه‌ی راه‌های فروش را برای خود باز نگه‌دارید. پس موقع انتخاب پلتفرم فروشگاه فایل‌تان سیستم فروشگاهی را انتخاب کنید که همه‌ی راه‌های فروش را برای شما در نظر گرفته باشد.

دانلودکردن کمی قدیمی شده است

برخی محصولات مجازی نیازی به دانلود ندارند. مثلا اگر محصول شما ویدیوهای آموزشی باشد بهتر است به کاربر اجازه دهید ویدیو را آنلاین تماشا کند. اگر مدل درامدی شما فروختن حق عضویت برای تماشای ویدیو باشد، بهترین کار استفاده از سرویسی برای فروشگاه فایلتان است که امکان پخش ویدیو هم داشته باشد.

فروشگاه فایل شما نیاز به یک هاست دانلود مطمئن، امن و البته ارزان دارد

یک فروشگاه فایل هم مانند یک فروشگاه معمولی نیاز به انبار دارد. باید محصولات خود را در یک انبار مطمئن نگهداری کنید. هم از امنیت فایل‌های تان مطمئن باشید و هم محصولات مجازی شما با بیشترین سرعت به دست مشتری شما برسد.

همچنین بخش بزرگی از حجم وب‌سایت شما را فایل‌های‌تان اشغال خواهد کرد. نگهداری فایل‌ها در همان فضایی که وب‌سایت اصلی شما هم وجود دارد شاید منطقی نباشد. این کار جابه‌جایی وب‌سایت شما را نیز مشکل‌تر می‌کند. هزینه‌ی سرویس میزبانی که برای وب سایت خود دارید نیز بسیار بالاست.

یک سرویس ذخیره‌سازابری که جایگزین هاست دانلود برای وب سایت های امروزیست، می‌تواند همه‌ی خیال شما را آسوده کند. معماری ابری، امینت فایل‌های شما را تا صددرصد تضمین می‌کند. استفاده از فناوری‌های جدید رایانش ابری همچنین این امکان را می‌دهد تا هزینه‌های یک ذخیره‌سازابری تا بی‌نهایت ارزان باشد.

پشتیبان چیست ؟

ذخیره‌‌‌سازابری پشتیبان،  هاست دانلود را  به همراه امکانات فوق العاده آپلود فایل ، مدیریت فایل‌ها و اشتراک‌گذاری عمومی و خصوصی فایل‌ها و داده‌ها را  در اختیار کاربران  قرار داده است.

همچنین پشتیبان یک افزونه کاربردی برای ذخیره سازی فایل‌های بخش رسانه و فروشگاه فایل مبتنی بر ووکامرس دارد. بدین ترتیب هم تصاویر و ویدیوهای پست های شما در فضای ذخیره ساز ابری ذخیره می‌شود و هم فروشگاه فایل شما لینک دانلود مخفی و زماندار برای کاربران تولید می‌کند و کسب و کار شما بیش از همیشه محفوظ و ایمن باقی می‌ماند.