بازاریابی محتوا ی شما نیاز به یک پشتیبان دارد

بازاریابی محتوا

یکی از پایدارترین روش‌های جذب مشتری در بازاریابی دیجیتال  (Digital Marketing)،  بازاریابی محتوا است. بازاریابی محتوا (Content Marketing)،  یکی از رویکردهای استراتژیک بازاریابی است، که مبتنی بر تولید محتوای ارزشمند برای نگهداری مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید است.

هدف بنیادی در بازاریابی محتوا

 

بازاریابی محتوا به دنبال درگیرکردن مخاطبانی است که در جستجوی موضوع خاصی هستند. بازاریابی محتوا با کمک‌گرفتن از انواع مختلف محتوا شامل ویدیو ، کتاب‌های دیجیتال، اینفوگرافی، پادکست‌ها و فایل‌های صوتی و … درپی اهداف تعیین شده‌ی برندها، کاربران خاصی را جذب و درگیر روند برنامه‌ریزی شده‌ی بازاریابان دیجیتال می‌کند.

بخش مهمی از بازاریابی محتوا در وب‌سایت اصلی کسب‌وکار صورت می‌گیرد. یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ همیشه ترجیح می‌دهد محتوای تولید شده برای کسب وکار برروی دامنه‌ی اصلی وب سایت منتشر شود. این کار صددرصد به ارزش وب سایت و برند کسب‌وکار مورد نظر می افزاید. به این دلیل که وقتی محتوای مفیدی تولید می‌کنید و در صدر نتایج موتور جستجوی گوگل نمایش داده می‌شوید، سیل مخاطبان به وب سایت شما سرازیر می‌شود.

 

چالش‌های بازاریابی محتوا

 

برای کسب و کارهای نوپا همیشه این مشکل وجود دارد که امکانات کمی دارند. اگر کانال اصلی جذب مشتری و مخاطب کسب‌وکار شما بر پایه بازاریابی محتوا باشد باید از همه‌ی انواع محتوا استفاده نمایید. تصاویر و ویدیوهای تولید شده توسط شما چندین برابر وب‌سایت شما به فضا نیاز دارد. همچنین باید این اطمینان را داشته باشید که محتوای تولید شده توسط شما باسرعت و به بهترین شکل ممکن در اختیار مخاطبان قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: ساده ترین روش قراردادن ویدیو در وب‌سایت

 

راه حل موقتی برای اکثر کسب‌وکارهای نوپا، شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های اشتراک‌گذاری محتوا است که امکانات خاصی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. این شبکه‌ها و وب سایت‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا محتوای خود را روی آنها منتشر کنید و البته با ابزارهایی به شما اجازه می‌دهند محتوایی که روی آنها قرار داده‌اید در وب‌سایت شما هم نمایش داده‌شود. بنابراین شما محتوایی برای جذب مخاطب تولید می‌کنید و آن را به وب سایت هایی مانند یوتیوب یا آپارات می‌سپارید تا برای شما منتشر کنند. با این کار علاوه بر این که برای خودتان بازاریابی محتوا می‌کنید برای آن وب سایت ها هم مخاطب جذب می‌کنید. شاید برای زمانی که چاره‌ای نباشد این کار به شما کمک کند تا کمی به اهداف خود برسید.

 

مثال ویدیو مارکتینگ و بازاریابی محتوا

 

به عنوان مثال، قصد داشتن یک کمپین ویدیو ماکتینگ یا بازاریابی محتوا با استفاده از محتوای ویدیویی می‌کنید.  ویدیویی شامل بخشی از آموزش‌های وب سایت تان را در یوتیوب آپلود می‌کنید. سایت یوتیوب به شما این امکان را می‌دهد که ویدیوی شما دیده شود. شما هم از این امکان راضی خواهید بود. مدتی بعد کاربرانی که آن موضوع را در موتور جستجوی گوگل جستجو می‌کنند، با ویدیویی که در یوتیوب آپلود کرده اید در صفحه اول نتایج جستجو مواجه می‌شوند. نمایش ویدیوی شما در صفحه اول نتایج گوگل به این دلیل نیست که وب سایت یوتیوب متعلق به شرکت گوگل است بلکه به این دلیل است که شما محتوایی که کاربران بسیاری آن را جستجو می‌کنند تولید کرده اید (هدف اصلی بازرایابی محتوا) ولی صفحه نتایج گوگل کاربر را به وب سایت یوتیوب راهنمایی می‌کند و نه وب سایت خود شما.

شاید فکر کنید انتشار ویدیو ها روی وب سایت خودتان فضای بسیاری می‌گیرد و یا نیاز به برنامه نویسی و امکانات خاصی داشته باشد. شاید به خاطر بالا بودن هزینه ی نگهداری فایل‌ها و کند شدن وب سایتتان قید انتشار محتوای تولیدی را بر روی دامنه خودتان بزنید.

بیشتر بخوانید : چالش انتشار در کمپین‌های ویدیو مارکتینگ

 

زیرساخت ابری پشتیبان، پشتیبان بازاریابی محتوای شماست

 

شما برای انتشار محتوا و بازاریابی محتوا نیاز به پشتیبان دارید. پشتیبان خدمات ذخیره‌سازی ابری و اشتراک‌گذاری فایل را در اختیار شما قرار می‌دهد. فضای ذخیره سازی ابری پشتیبان پارتیشن‌های شخصی و حرفه ای در اختیار شما می‌گذارد.  بر روی هر پارتیشن حرفه‌ای  می‌توانید زیردامنه‌ی خودتان را تنظیم کنید. بنابراین محتوایی که روی زیرساخت ابری پشتیبان منتشر می‌کنید در واقع روی آدرس وب‌سایت خودتان منتشر می‌شود . و اگر متحوای مفیدی تولید کرده باشید صفحه نتایج گوگل کاربران را به وب‌سایت شما هدایت می‌کند.

اضافه بر آن استفاده از زیرساخت ابری پشتیبان برای میزبانی فایل‌هایی مانند ویدیوها که بیشترین حجم و فشار را به سرویس میزبانی وب‌سایت شما می آورد، هم باعث سبک تر شدن و لود سریع تر وب سایت اصلی شما می‌شود و هم هزینه‌ی کمتری برای نگهداری فایل‌ها و مصرف پهنای باند خواهید پرداخت.

 

اگر استراتژی کسب‌وکارتان بر پایه بازایابی محتوا می‌باشد، پشتیبان ، پشتیبان مطمئن کسب و کار شما خواهد بود. همین حالا در پشتیبان ثبت نام کنید و امکانات مرور و نمایش فایل‌ها را بر روی پارتیشن رایگانی که در اختیار شما قرار گرفته است تست کنید.