شروع به کار پارتیشن Nextcloud

بخش تنظیمات کاربر Admin #

برای دسترسی به پارتیشن Nextcloud شما یک آدرس اختصاصی وب در اختیار دارید که به صورت https://[PartitionName].htm.ir است. این قابلیت وجود دارد که شما آدرس متعلق به خودتان را روی پارتیشن Nextcloud تان داشته باشید برای این منظور در اولین فرصت برای بخش پشتیبانی یک درخواست ارسال کنید.

در تصویر زیر نمای کامل بخش تنظیمات (Setting) کاربر Admin  و کاربر معمولی در پارتیشن Nextcloud  پشتیبان را مشاهده می‌کنید.

فضای ابری nextcloud
بخش تنظیمات کاربر معمولی
فضای ابری nextcloud
بخش تنظیمات کاربر Admin

فعال سازی اپلیکیشن‌های نکست کلود #

کاربر Admin  برای فعال سازی App های گوناگون در نکست‌کلود در بخش اپلیکیشن‌ها می تواند اپلیکیشن‌های مورد نیاز را فعال سازی کند.

برای فعال سازی اپلیکیشن ها توجه داشته باشید که میتوانید اپیکیشن‌هایی که با برچسب مشخص شده اند را فعال کنید. کافیست روی دکمه کلیک کنید. در صورتی که به جای دکمه قبلی دکمه وجود دارد بهتر است این اپلیکیشن را فعال نکنید. فعال بودن اپلیکیشن های بیشتر باعث میشود نرم افزار نکست کلود شما منابع بیشتری مصرف کند. در صورتی که به آن ابزار احتیاجی ندارید بهتر است آن اپلیکیشن غیر فعال باشد تا نکست کلود در همه‌ی بخش‌ها با سرعت بیشتری برای شما اجرا شود. همچنین در صورت افزایش تعداد کاربران و فعال بودن اپلیکیشن ها ممکن است نیاز به ارتقا منابع اختصاص داده شه به پارتیشن در پشتیبان داشته باشید و هزینه ی شما افزایش پیدا کند.

لیست اپلیکیشن‌های مفید و کاربردی که میتوانی بر روی پارتیشن نکست‌کلود پشتیبان خود داشته باشید را در تصویر بعدی مشاهده کنید:

تعریف کاربران و دسته بندی (Groups) #

به عنوان کاربر Admin شما میتوانید با استفاده از منوی کاربران (Users)  گروه های مختلف و کاربران دیگر نرم‌افزار را تعریف کنید:

در بخش کاربران (Users)  امکان ایجاد کاربر جدید و گروه‌ها را دارید همچنین یک گروه به نام Admins در این بخش مشاهده می‌کنید که همه‌ی کاربران Admin  پارتیشن Nextcloud شما را نمایش می‌دهد.

مدیریت کاربران در فضای ابری نسکت کلود

فعال سازی امکان تعریف کاربر و گروه کاربران برای کاربر معمولی #

به عنوان کاربر Admin در نسکت کلود می‌توانید به سادگی کاربر جدید برای اتصال به نکست کلود تعریف کرده و برای انها گروه بسازید ولی اگر بخواهید کاربران معمولی هم امکان تعریف کاربر جدید و گروه بندی انها را داشته باشند کافیست اپلیکیشن Contact را در لیست اپلیکیشن های نکست کلود بیابید و فعال کنید.

فعال سازی چت و تماس تصویری #

در نکست کلود برای فایل هایی که بین کاربران share شده است امکان پست کردن دیدگاه و یا منشن کردن دیگر کاربران وجود دارد ولی برای این که در یک محیط واقعی تر و با یک ابزار مفید در مورد فایل ها یا برای ارتباط با دیگر کاربران چت کنید یا تماس تصویری و ویدیو کنفرانس برقرار کنید لازم است اپلیکیشن Talk را از لیست اپلیکیشن های نکست کلود فعال کنید.

توجه داشته باشید که فعال کردن این ابزار و برقراری تماس تصویری منابع بیشتری نیاز دارد و ممکن است نیاز به ارتقای منابع پردازشی داشته باشید.

فعال سازی تقویم #

برای فعال سازی تقویم کافیست اچلیکیشن calender را در لیست اپلیکیشن های نکست کلود فعال کنید.