minio و Ceph RGW در فضای ابری پشتیبان #

سرویس پارتیشن S3 فضای ابری پشتیبان که بر روی پلتفرم پشتیبان به کاربران ارائه می‌شود، آبجکت استوریج (Object Storage) اختصاصی با منابع مشخص شده برای هر کاربر است که با استفاده از نرم‌افزار قدرتمند ceph در زیرساخت ابری پشتیبان ایجاد شده و مدیریت می‌شود. سرویس آبجکت استوریج ceph RGW در پلتفرم پشتیبان با ریپلیکیشن 3، ماندگاری و دسترسی پذیری فایل‌های کاربران را تضمین کرده است. این سرویس با سفارش پارتیشن S3 پرداخت به اندازه مصرف یا بسته های پیشنهادی(به درخواست شما) راه اندازی می‌شود.

برای راحتی و استفاده ساده تر و داشتن امکانات بیشتر برای سرویس های پارتیشن s3 که به صورت بسته‌های پیشنهادی در پشتیبان ارائه شده‌اند، رابط کاربری minio در لایه سمت کاربر بر روی فضای ابری تان فعال میشود. minio به صورت مستقل، یک نرم‌افزار مدیریت و پیاده سازی object Storage است که ما در پشتیبان تنها رابط کاربری آن را به درخواست کاربران بر روی بسته‌های پیشنهادی پارتیشن s3، فعال می‌کنیم.

تفاوت‌های minio و RGW در پشتیبان #

هر دوی این نوع پارتیشن های و کلن پارتیشن S3 پشتیبان S3 Compatible API را در اختیار شما قرار میدهد که تمامی استاندارد های ساختار S3 را دارا می باشد. کاربرانی که بر روی پارتیشن S3 خودشان رابط minio دارند علاوه بر مزایای استاندارد فضای ابری با استاندارد S3 مزیایای رابط minio را هم خواهند داشت مهم ترین مزایای minio رابط کاربری وب minio یا minio Console و همچنین SDKهای اختصاصی این رابط کاربری است. همچنین Minio و RGW تفاوت هایی در تعریف و تنظیم policy های فضای ابری که برروی Bucketها تنظیم می‌شوند دارند. با استفاده از رابط minio، امکان تعیین سطح دسترسی و محدود سازی دسترسی به هر باکت به صورت مجزا وجود دارد. بنابراین برای هر باکت در Minio می‌توانید اطلاعات دسترسی جداگانه ای با نوع سطح دسترسی مستقل داشته باشید.