اشتراک گذاری فایل در پارتیشن Nextcloud

خرید فضای ابری سازمانی نکست کلود

ابزار مدیریت فایل‌ها Nextcloud Files #

از منوی بالای نکست کلود روی گزینه Files  کلیک کنید:

در صورتی که برای اولین بار وارد نکست کلود شده باشید به صورت پیش فرض چند فایل مستندات و تصویر در فضای ابری شما آپلود شده است تا سریع تر با محیط کاربری و مدیریت فایل ها در نکست کلود آشنا شوید.

اشتراک گذاری فایل و پوشه #


با کلیک روی گزینه  که مقابل هر فایل یا پوشه قرار دارد در سمت راست صفحه ابزارهای اشتراک‌گذاری باز خواهد شد:

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن nextcloud29-1024x472.png است

در سربرگ در فیلد  نام دیگر کاربران یا شناسه نکست کلود آنها را تایپ کنید تا نام کاربران دیگر برای شما نمایش داده شود. با انتخاب کاربر مورد نظر فایل یا پوشه انتخاب شده در دسترس کاربر تعیین شده از طرف شما قرار می‌گیرد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن nextcloud32.png است

با استفاده از گزینه  یک لینک اشتراک گذاری ایجاد می‌کنید و می‌توانید محدودیت های بیشتری برای کاربری که فایل یا پوشه را با وی اشتراک‌گذاری کرده‌اید ایجاد کنید. روی ایکن + مقابل این گزینه کلیک کنید تا لینک اشتراک گذاری ایجاد شود سپس روی منوی … مقابل این گزینه کلیک کنید تا منوی نحوه اشتراک گذاری لینک، سطح دسترسی کاربری که از طریق لینک به این فایل یا پوشه دسترسی خواهد داشت را تعیین کنید. در این بخش می‌توانید پسوورد برای لینک تنظیم کنید، یا گزینه دانلود را برای کاربر مخفی کنید، یا به وی اجازه ویرایش و اعمال تغییرات بدهید. همچنین می‌توانید برای لینک خود تاریخ انقضا تنظیم کنید:

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن nextcloud34.png است

با استفاده از گزینه  یک لینک برای دسترسی کاربرانی که پیش از این برای دسترسی به این فایل تعیین کرده اید ایجاد می‌کنید.

و با گزینه  فایل یا پوشه مورد نظر خود را به یک پروژه از پیش تعریف شده متصل کنید یا با الحاق آن به یک پوشه یا فایل دیگر (مثلا خودش) یک پروژه جدید ایجاد می‌کنید.

ثبت دیدگاه برای فایل ها و پوشه ها #

زمانی که علامت share مقابل فایل یا پوشه ای را کلیک می‌کنید، در سربرگ  میتوانید برای دیگر کاربران که به این فایل دسترسی دارند پیام بگذارید و پیام های دیگر کاربران در مورد این فایل یا پوشه را مشاهده کنید:

مشاهده فعالیت های انجام شده بر روی یک فایل یا پوشه #

زمانی که علامت share مقابل فایل یا پوشه ای را کلیک می‌کنید،در سربرگ  فعالیت های انجام شده روی یک فایل را یک جا مشاهده کنید.

با کلیک بر روی منوی … مقابل هر فایل یا پوشه ابزار های انتخاب به عنوان موردعلاقه، تغییر نام فایل یا پوشه کپی یا انتقال، دانلود و حذف فایل را مشاهده می‌کنید.

اگر اپلیکیشن های دیگری در نکست کلود از طرف کاربر مدیر فعال شده باشد در این منو شما ابزار های بیشتری مشاهده خواهید کرد.

برای آشنایی بیشتر با دیگر ابزار‌ها و ترفندهای بیشتر این نرم‌افزار قدرتمند می‌توانید کانال یوتیوب نکست کلود و مطلب بیشتر ما را در وبلاگ و کانال یوتیوب پشتیبان دنبال کنید.